• Yalova Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Yalova Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Yalova

Marmara’nın en güzel deniz kıyılarından birine sahiptir Yalova. Her mevsimin renklerini üzerinde çok güzel bir elbise gibi taşımasını bilir ve her mevsim ayrı güzeldir. Termal turizmi, kıyı turizmi, av turizmi, spor amaçlı doğa turizmi gibi etkinliklere sahip önemli bir liman kentidir. Özellikle dünyaca ünlü Termal kaplıcaları ve Armutlu kaplıcaları Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun sağlık, şifa ve dinlence merkezi haline gelmiştir. Yalova’nın en önemli özelliklerinden biri süs bitkileri üreticiliğinin yaygın oluşudur.

Yalova huzur kokar, zeytin kokar, deniz kokar ve içinize işler bu güzel kokuların karışımı. Her şey ağır çekim yaşanır sanki. Telaşsız ve sakin bir hayatın parçası olursunuz oraya adım attığınız andan itibaren. Şehirde yaşadığınız yoğunluk ve karmaşadan sonra, oradaki sakinlik baştan çıkarır sizi, dinlendirir ruhunuzu ve her şey daha güzel görünür gözünüze. Unutmak ve yeniden başlamak için, zeytin ağaçlarının denize karışan kokuları arasında kısa bir tatil yapmanız yeterli olacaktır.

Yalova’da Görülecek Yerler

Armutlu Kaplıcası: Yalova’nın en çok ziyaret edilen ve bilenen yerlerinden biridir. Çevresi maki ve ağaçlarla kaplı bir vadide, dere yatağı boyuna sıralanmış çok sayıda kaynaktan oluşmuştur Armutlu Kaplıcaları. Türkiye’deki 1.ci derece önemli ve öncelikli kaplıcalardan biridir. Gerek kaynak çevresi, gerekse deniz kıyısı yeni yerleşmeler ve gelişmelere uygundur. Kaplıca çevresi maki ve zeytin ağaçları ile kaplıdır ve gidenlerin huzur dolu zaman geçirmesini sağlar. Armutlu kaplıcaları, radyoaktivitesi yüksek kaplıcalar sınıfına girmektedir.

Erikli Yaylası: Eşsiz güzellikteki Erikli yaylası özellikle trekking sevenler için bulunmaz bir cennettir. Kestane, karaağaç, ıhlamur, göknar ve elma ağaçlarıyla kaplı yürüyüş parkuru denizden 600 metre yüksekliktedir. Yürüyüşü daha da zevkli kılansa size Erikli deresinin ve üzerindeki şelalelerin her an size eşlik etmesidir. Yol boyunca gürül gürül akan suyun ve kuşların sesi eşlik edecek ve hayattan kopmanızı sağlayacak. Yayladan sonra dere kenarındaki patikayı takip ederseniz 30 dakika sonra ilk şelaleye varabiliyorsunuz. Eğer suyun soğukluğuna aldırmazsanız şelalede serinleyebilir, yaz sıcaklarından bir nebze de olsa uzaklaşabilirsiniz.

Termal Atatürk Köşkü: 38 günde tamamlanan köşk, 1929 yılında yapılmıştır. Eşsiz güzellikteki köşk’ün mimarı Prof.Hakkı Eldem’dir. İlk olarak yabancı devlet adamı olan İran Şahı ağırlanmıştır. Tamamen ahşaptan yapılmış olup, iki katlıdır. Üç şeref salonu ve on bir odası vardır. Dönemin kullanılan eşyası ile birlikte korunan köşk müze olarak halka açıktır. Çok partili sisteme geçiş, Yerli Malı Haftası, Türk Tarih ve Dil Kurumlarının kurulması, Kuran’ı-Kerim’in Türkçeleştirilmesi çalışmaları gibi zamanın birçok önemli kararları burada alınmıştır.

Sudüşen Şelalesi: Yalova’daki en güzel, en özel doğal güzelliklerden biridir. Kendine hayran bırakan güzelliği ile özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerce yoğun bir şekilde ziyaret ettiği Sudüşen Şelalesi, Üvezpınar köyüne 8 km mesafededir. Şelaleye giden yol üzerinde eşsiz güzellikte bir baraj gölü, doğa ve deniz manzarası mevcuttur ki, bu güzergah foto safari, doğa yürüyüşü ve piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Yaz aylarının bunaltan sıcaklarında, hafif esen rüzgarı ile ilaç gibi gelecektir Sudüşen Şelalesi gezisi.

Yalova’da Yapmadan Gelme

Doğa Yürüyüşü: Yalova ve civarındaki ormanlık alanlar doğa yürüyüşü için son derece elverişlidir ve birçok parkur seçeneğini bünyesinde barındırır. Çınarcık’ta bulunan Delmece Yaylası parkuru, eşsiz ve farklı doğal güzellikleri aynı gezide bulabileceğiniz seçenekler sunması bakımından ilgi çekicidir. 800 m. yüksekliğinde olan yaylada yeşilin çeşitli tonlarını görmeniz mümkün. Doğa yürüyüşü için ideal bir parkur olan Erikli Deresi kenarında yürürken karşınıza çıkan şelaleler buraya ayrı bir güzellik katar. Sudüşen Şelalesi veyakın civarı doğa tutkunlarına muhteşem güzellikler sunar. Şelaleye giden yol, rahat bir yürüyüş parkuru olup, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerce yoğun olarak tercih edilmektedir. Şelaleye çıkarken büyüleyici güzellikteki baraj gölü, Marmara Denizi manzarası ve çok çeşitli orman faunası ile karşılaşılır ki, bu güzergah doğa yürüyüşü ve piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Panorama tepesi denizden 120m. yükseklikte ve her mevsimin yeşil bitki örtüsü ile kaplı çok güzel görüntülere sahip bir alandır.

Sualtı Dalış: Armutlu ilçesinin kuzeybatı sahilinde bulunan kayalık alanlar Türkiye’nin zıpkınla dalmaya ve su sporlarına en uygun bölgelerindendir. Bu spor faaliyeti Bozburun ve Ayıburnu açıklarında yapılmaktadır.

Yalova’da Yemeden Dönme

Yalova mutfağı aldığı göçlerden sonra ve kendi yöresel yapısı itibariyle çok zengin ve renkli bir mutfak kültürüne sahiptir. En fazla tüketilen et olmasına rağmen mısır ve mısır unu ile yapılan yemekler ve çeşitli sebze yemekleri ön plana çıkmaktadır.

Bölge de en sevilen ve tüketilen yemekler; papara, pavli, çirbuli, lalanga, lulu şuşkey, milföylü Yalova kebabı, termal sarma, Yalova köftesidir. Tatlılardan ise; silohto, poponi, papa, meçavçevi yöreye özgü tatların başında gelir.

Yazıyı kısalt...

Yalova Otelleri

Bella Otel
  • Otel
  •  

Bella Otel ( 45 km )

Osmanağa Mahallesi Yoğurtçu Şükrü Sokak No:5 Kadıköy / İstanbul Türkiye Butik bir otel olan Bella Otel, İstanbul’un Kadıköy ilçesindedir. Kadıköy rıhtıma ve merkeze yürüme mesafesinde
  • %100
  • 1 kullanıcı oy vermiş
  • 100 puan
  • "Muhteşem" 
  •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

115

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Bella Otel115,0044713100