• Sivrice Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Sivrice Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Sivrice

Bakir doğası, sakinliği, mavisi, yeşili, miskin sokak kedileri, tüm hücrelerinizi ele geçiren tertemiz havası ve tarihiyle masal kapısının ardındaki büyüdür sanki Sivrice. Denizin maviliğine boyanmış, doğanın yeşiline saklanmak istiyorsanız en doğru adreslerden biridir Assos’un güzelliğine güzellik, rengine renk katan Sivrice.

Doğal güzellikleri ile bir yıldız gibi parlayan Sivrice'nin dar, taşlık bir plajı bulunuyor. Denize rahat girilmesi için neredeyse her tesis önüne tahta iskeleler yapılmış. Burası Midilli'ye en yakın yer olduğu için, ada elle tutulacak kadar yakın görünüyor. Birbirinden renkli ve güzel Sivrice otellerinde konaklarken doğa ile iç içe olacak, şehrin karmaşasını, gürültüsünü çok gerilerde bırakıp, sakinliğin tadını çıkaracaksınız.

Sivrice’de Görülecek Yerler

Sivrice Deniz Feneri: Bölgedeki en dikkat çeken, en sık ziyaret edilen yerlerden biridir Sivrice Deniz Feneri. 2009 yılında 10 yıllığına kiralanıp, aynı zamanda da bir kütüphaneye dönüştürülmüştür. Buranın yeni sahipleri diyor ki; Her ülkeden her denizdeki, her göldeki, her nehirdeki deniz fenerlerinin ve öykülerinin, orada yaşayanların anılarının ve maceralarının, anlatıldığı her dilden yazılmış yapıtlar bir deniz feneri mekanında toplansın istedik ve Sivrice Deniz Feneri Kütüphanesi’ni kurduk.

Assos: Kuzey Ege’nin en güzel yerlerinden biri olan Assos’ta, deniz, orman ve zeytin ağaçlarının kokusu iç içe geçmiştir ve hangisinin kokusu diğerinden baskındır anlayamazsınız. Doğal güzellikleri ile anılmasının dışında buraya taşlar diyarı da diyebiliriz. Yöreden çıkan taşlar sadece Athena Tapınağı'nda değil Assos otellerinde de kullanılmış. Bu cennet köşenin sokaklarında yürürken çağlar öncesinde yürüyormuş hissine kapılırsınız. Evler, sokaklar aynı, Tanrıça Athena hala tepeden seyrediyor sanki sizi. Denizin maviliğine boyanmış, doğanın yeşilinde saklanan Midilli Adası ise tam karşınızda, evlerin ışıkları seçilebilecek yakınlıkta. Assos etrafındaki koylar ise gizli bir cennet sanki. Huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için biçilmiş bir kaftan adeta.

Sokakağzı: Assos’a bağlı olan ve bölgenin güzelliğine güzellik, rengine renk katan Sokakağzı; şirinlikte sınır tanımayan, gösterişten uzak bir Ege köyüdür. Ege’nin uç noktalarından biri olan bu köyde zaman yavaş akar ve hiçbir şeye yetişme telaşı yoktur insanların. Ağır çekim yaşanır sanki her şey. Doğal güzellikler ve huzur kokan atmosfer karşısında öylece kalırsınız. Hiçbir şey yapmak zorunda hissetmezsiniz orada kaldığınız zamanlarda. Deniz kenarında yürür, kitap okur, saatlerce kuş seslerini dinlersiniz. Bu zorunda olmama hali çeker belki de sizi. Şehir hayatında öyle çok yetişmeniz gereken yar vardır ki, burada tam tersini görmek, yaşamak mutluluk verir size.

Renklerin gölgesindeki Sivrice’nin birçok müdavimi vardır, oraya gitmezse tatil yapmamış hissine kapılan. Bağımlılık yapar birbirinden sevimli Sivrice otelleri, pansiyonları, aydınlık gülümseyen insanları, sokakta top koşturan çocukları, havlamaya bile üşenen köpekleri. Sivrice’ye kadar gelmişken; Küçükkuyu ve Ayvacık’ı da gezebilirsiniz. Hatta çok yakınlarında olan, evlerinin ışıklarının görüldüğü Midilli’ye de geçebilirsiniz. (Pasaport ve vizeniz varsa tabii)

Sivrice’de Yapmadan Gelme

Doğa Yürüyüşü: Sivrice’nin doğal güzellikleri içinde yürürken; pırıl pırıl bir gökyüzü, kuş sesleri, zeytin ağaçları, rengarenk kır çiçekleri, denizin kokusu eşlik edecek size. Assos Sivrice’nin dar sokaklarında yürürken çağlar öncesinde yürüyormuş hissine kapılırsınız. Evler, sokaklar aynı, Tanrıça Athena hala tepeden seyrediyor sanki sizi.

Yüzme: Burada yapılacak en keyifli aktivitelerin başında gelir yüzme. Çünkü cam gibi bir denize sahiptir ve tertemiz denizi yılın tüm yorgunluğunu çekip alır üstünüzden. Yüzdükten sonra sakin plajlarında, dalga sesleri eşliğinde kitabınızı okuyabilir, doyasıya huzur kokan atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

Jeep Safari: Bölgede sıklıkla tercih edilen aktivitelerden biri de jeep safari turlarıdır. Büyüleyen doğal güzellikleri arasında çevre köyleri de içine alan parkurlarda yapılan macera dolu bir eğlence sunar bu tur sizlere. Hem doğal güzellikler arasında çevre yörelerini görme ve köy yaşamına tanık olma fırsatı, hem de adrenalin dolu eğlenceli bir tur sizleri bekliyor.

Sivrice’de Yemeden Dönme

Son yıllarda gittikçe duyulmaya başlayan Sivrice’de daha çok köylülerin açtığı pansiyonlar ve salaş balık restoranları bulunuyor. Genellikle tahta masalı, şirin ve mütevazi restoranları uygun fiyata balık yiyebileceğiniz yerler arasında gelir.

Balık restoranları dışında sahilde bulunan birkaç kafe de seçenekler arasında gelir. Her bütçeye ve her zevke uygun restoranlara sahip Sivrice’de, doğal ve taze besinler sofraların baş tacı, vazgeçilmezidir.

Yazıyı kısalt...

Sivrice Otelleri

Sivrice yakınında 1 adet otel bulundu.

 
Ferahi Evler Butik Otel
  • Butik Otel
  •  

Ferahi Evler Butik Otel ( 36 km )

Sakarya mah. Atatürk bulv. 20.sokak No:1,3,5 Ayvalık / Balıkesir Bir ayağınız medeniyette, diğer ayağınızsa doğayla iç içedir şehir merkezine yakın Ferahi Evler Butik Otel’de. 18
  • %97
  • 6 kullanıcı oy vermiş
  • 97 puan
  • "Muhteşem" 
  •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Oda Fiyatı

En
uygun

110

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Ferahi Evler Butik Otel110,003640997
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.