• Şarköy Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Şarköy Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Şarköy

İçinizi ısıtan güneşi, mavi bayraklı denizi, altın sarısı kumu, yetiştirdiği ürünleri, yeşilin binbir tonuna ev sahipliği yapan doğası ve renkli aktiviteleri ile Trakya’nın incisi olarak bilinir Şarköy. 60 kilometre sahil uzunluğu ile bir balıkçı kasabasını andırır şirinlikte sınır tanımayan bu ilçe. Hem Mavi Bayraklı bir denize girmek hem de sörf veya yamaç paraşütü yapmak isterseniz, direksiyonu Tekirdağ Şarköy'e çevirin.

İstanbul - Şarköy arası 250 kilometre civarındadır, bu nedenle hafta sonu özellikle İstanbul’dan giden tatilcilerinin uğrak yerleri arasında gelir. Mavi ve yeşilin gölgesindeki Şarköy sahilleri aldığı poyraz rüzgarı ile su sporları açısından da son derece uygundur. Rüzgar sörfü, dalış, deniz keyfi, doğa sporları ve yamaç paraşütü Şarköy’de yapılabilecek doğa aktivitelerinin en popülerleri arasındadır. Hemen her mevsim birçok kimse doğa sporlarını bir arada yapabilmek için bu beldeyi tercih etmektedir. Dünyanın en uzun 12. sahili unvanına sahip Tekirdağ Şarköy’ün otelleri evinizin rahatını, ailenizin sıcaklığını aratmayacak kadar konforlu ve huzurludur.

Şarköy’de Görülecek Yerler

Hoşköy: Yeşili, mavisi, rüzgarı, sahili ile ünlü Şarköy’e 20 kilometre mesafede yer alır Hoşköy. Üzümü, balığı, karidesi ve şarabı ile ünlü olan bu kasabanın çok eskilere dayanan bir tarihi vardır. Bölgede görülmeye değer tarihi Hora Feneri’nin Akdeniz ülkelerinin sayılı fenerlerinden olduğu söylenmektedir. 1876 Fransız yapısı olan Hora Feneri 96 kristalden meydana gelir ve kendi ekseni etrafında 360 derece dönerek görev yapmaktadır. Bölgenin ikinci büyük feneridir. Şarköy, Hoşköy ve yakın çevresi size unutamayacağınız bir tatil yaşatmak için sabırsızlanıyor.

Eriklice: Şarköy’e bağlı bir köy olan Eriklice küçük, şirin, sessiz ve yaşanası bir yerdir. Bu cennet köşenin kendine has bir yaşam tarzı vardır ve birçok kültüre, çeşitli yöresel yemeklere sahiptir. Oyunları bile değişiktir ve davet edicidir. Rumeli oyununa benzer ama aynısı da değildir. Denizinin berrak olması, temiz bir havaya sahip olması çekici kılar Eriklice'yi. Doğal güzelliklerin içinde kaybolmak, sakinliğin tadını çıkarmak ve sıfırlanmak istiyorsanız en doğru adreslerden biridir Eriklice.

Uçmakdere: Ülkemizin en kaliteli üzümlerinin yetiştiği yerlerden biri olan köy, Tekirdağ sınırları içinde yer alır. Ganos Fayı’nın bir sanatçı ustalığıyla şekillendirdiği ilginç vadilerden birinde yer alan Uçmakdere’de az sayıda ev vardır ve köyde 10 tane anıt ağaç yer alır. Bu cennet köşeye doğru giderken bir tarafınızda yükselen sarp kayalar, diğer tarafınızda ise masmavi uzanan engin deniz manzarası eşliğinde yol alırsınız. Baharın neşesiyle birlikte yemyeşil bir cennete dönüşen doğanın güzelliği nefesinizi keser adeta.

Yeşile, maviye, gülümseyen güneşe ev sahipliği yapan Şarköy otelleri, Marmara Denizi manzaralıdır ve birçoğu yerel aile işletmesine sahiptir.

Şarköy’de Yapmadan Gelme

Yamaç Paraşütü: Tatilinize renk, eğlence ve adrenalin katmak için birçok alternatif vardır doğal güzelliklerle çevrili Şarköy ve yakın çevresinde. Şarköy’e 36 kilometre mesafede yer alan Uçmakdere, özellikle son yıllarda yamaç paraşütüne elverişli yamaçlarıyla adrenalin tutkunlarının uğrak yeri olmuştur. Ayrıca deniz, üzüm, şarap, balık ve avlanma sahası açısından önemli bir yerleşim yeridir Uçmakdere.

Su Sporları: Şarköy sahilleri aldığı poyraz rüzgarı ile su sporları açısından da son derece uygundur. Dalış, rüzgar sörfü, yüzme en çok tercih edilen aktiviteler arasında gelir. Hemen her mevsim birçok kimse doğa sporlarını bir arada yapabilmek için şirinlikte sınır tanımayan bu beldeyi tercih etmektedir.

Şarköy’de Yemeden Dönme

Renkli, zengin ve sağlıklı yemekler süsler Tekirdağ ve Şarköy mutfağını. Zeytinyağlılar, sebze yemekleri, balık çeşitleri ve birbirinden leziz tatlılar bu zengin mutfağın en büyük parçasını oluşturur.

Şarköy yöresel tatlarından bazıları; unlu peynir helvası, zeytinyağlı türlü, ekşimikli biber kavurması, köbete, lutuka, zerde, gaziler halvası, akıtma, bulgurlu ekşimikli kol böreği, umaç çorbası, kaçamak, Tekirdağ köftesi, çeneçarpan çorbası ve Şarköy göceli kapamasıdır.

Yazıyı kısalt...

Şarköy Otelleri

Şarköy yakınında 1 adet otel bulundu.

 
Grand Eceabat Hotel
  • Otel
  •  

Grand Eceabat Hotel ( 91 km )

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:2/A Eceabat / Çanakkale Doğa ile iç içe olan Grand Eceabat Hotel, Gelibolu Yarımadası’nın merkezinde yer alır. Ailenizin sıcaklığını ve
  • %90
  • 4 kullanıcı oy vermiş
  • 90 puan
  • "Muhteşem" 
  •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

44

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Grand Eceabat Hotel44,009111990
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.