• Sarıyer Otelleri - Otel Fiyatları
 •  

Sarıyer Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Sarıyer

Doğası, denizi, tarihi yapıları, çeşmeleri, camileri, mesire yerleri ve ormanları ile İstanbul’un en güzel ilçelerinden biridir Avrupa Yakası’nda bulunan güzeller güzeli Sarıyer. Tarihte Skletrinas, Simas, Mezarburnu, Altınyer, Sarı Lira Yer olarak geçen Sarıyer’in bugünkü adını vaktiyle işletilen bakır madeninden dolayı aldığı rivayet edilmektedir.

Geçmişten günümüze taşıdığı tarihi mirası ve doğal güzellikleri ile Sarıyer, İstanbul’u güzel ve yaşanılası yapan yerlerin başında gelir. Karmaşadan, gürültüden uzakta bir hayat vaad eder ve sanki bir sahil kasabasındaymışsınız hissi verir her köşesi. Özellikle erguvanların boğaz kıyılarını çevrelediği zamanlarda daha başka bir güzeldir sanki. Sarıyer otellerinde konaklarken İstanbul’a, boğaz kıyılarına, erguvanlara ve Sarıyer’e bir kez daha aşık olacaksınız.

Sarıyer’de Görülecek Yerler

Telli Baba Türbesi: Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrar Telli Baba Türbesi. Birçok hikayesi olan türbeyi ziyaret edenlerin çoğunluğu kısmetinin açılmasını isteyen gençler ve yeni evlenen çiftlerden oluşur. Rumeli Feneri ve Sarıyer arasında yer alan türbe sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerinde ilgisini çekiyor. Hakkında anlatılan çeşitli efsaneler ise ziyaretçi potansiyelini yükseltmektedir.

Belgrad Ormanı: İstanbul’un nefes alma alanlarından biridir Karadeniz kıyılarına 45 km yakın olan ve Sarıyer’de yer alan Belgrad Ormanı. 230 metre olan Kartaltepe, ormanın en yüksek yeridir. Döneminde Osmanlı İmparatorluğunun su ihtiyacını karşılamak için su bentleri yapılmıştır bu bölgeye. Kanuni Sultan Süleyman Belgrad seferinden döndüğü sırada getirdiği esirleri buraya yerleştirince bu bölgenin adı Belgrad olarak kalmıştır. Sarıyer’in güzelliğine güzellik katan Belgrad Ormanı, eşsiz bir doğal güzelliğin nasıl olacağının kanıtı gibidir adeta. Hem İstanbul’da olup, hem çok uzaklarda hissetmek istiyorsanız, aradığınız adrestir Tabiat Ana’nın üzerine titreyerek yarattığı Belgrad Ormanı.

Marmaracık Koyu: Sarıyer’in güzelliğine güzellik katan Rumeli Feneri Köyü’nün yanında bulunan Marmaracık Koyu, huzur kokan atmosferi, denizi, doğal güzellikleri ile İstanbul’dan çok uzaklarda, küçük bir sahil kasabasındaymışsınız hissi verir adım attığınız andan itibaren. Sarıyer, Marmaracık Koyu’ndaki bungalovlarda ya da otellerde kalıp, gezinizi uzatabilirsiniz. Tatilinize renk katmak istiyorsanız, bisiklet turu ve ATV en güzel seçenekler arasındadır.

Kömürcü Bendi, Rumeli Feneri, Neşet Suyu, Rumelihisarı Kalesi, Sadberk Hanım Müzesi, Emirgan Korusu, Sakıp Sabancı Müzesi Sarıyer’de görülecek yerlerin başında gelir.

Sarıyer’de Yapmadan Gelme

ATV Turu: Sarıyer’e sahil kasabası havası veren yerlerden biri de Marmaracık Koyu’dur. Doğal güzelliklerin, sakinliğin, huzurun gölgesindeki Marmaracık Koyu ve yakın çevresinde ATV turu yaparak doğanın güzelliklerine daha yakından dokunabilirsiniz. Yorgunluğunuzu, stresinizi unutup, sıfırlandığınızı hissedeceksiniz temiz havayı tüm hücrelerinizde hissettiğinizde.

Yürüyüş: Sarıyer’in güzellikleri içinde uzun yürüyüşler yapıp, zihninizi boşaltabilirsiniz. İsterseniz deniz kenarında boğaza nazır, isterseniz de Belgrad Ormanı, Emirgan Korusu’nda doğa ile iç içe olup, kuş sesleri eşliğinde yürüyebilirsiniz. Attığınız her adımda Sarıyer’e bir kez daha aşık olacak ve İstanbul’da yaşamanın keyfine bir kez daha varacaksınız.

Sarıyer’de Yemeden Dönme

Sarıyer’in sahil kesiminde sıra sıra dizilmiş şık, salaş birbirinden güzel restoranlar vardır. Özellikle balık konusunda iddialı olan restoranlarda yemek yerken hem boğaz manzarasını izleyecek hem de leziz yemeklerin, mezelerin tadına bakacaksınız.

Her damak tadına ve her keseye uygun restoranların yer aldığı bu güzeller güzeli ilçe de boğaz kıyılarına bakarak gün batımını izlemek için, sahilde yer alan balık restoranlarından birine gidip, şarabınızı yudumlayıp, harika bir balık ziyafeti çekebilirsiniz. Ünü İstanbul’u aşan Sarıyer böreğinden tatmadan ise Sarıyer’e gittim demeyin.

Yazıyı kısalt...

Sarıyer Otelleri

Sarıyer yakınında 2 adet otel bulundu.

 
Ortaköy Aparts
 • Apart Otel
 •  

Ortaköy Aparts ( 14 km )

Dereboyu Caddesi Muvakkit Sok No:19 Ortaköy Beşiktaş İstanbul’un tarih kokan ilçesi Beşiktaş’ta bulunan Ortaköy Aparts, İstanbul Boğazı’nın kıyısında merkezi bir konumda yer
 • %100
 • 2 kullanıcı oy vermiş
 • 100 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

43

.00 TL

Oda
 
Ortaköy Aparts43,0013725100
Bella Otel
 • Otel
 •  

Bella Otel ( 20 km )

Osmanağa Mahallesi Yoğurtçu Şükrü Sokak No:5 Kadıköy / İstanbul Türkiye Butik bir otel olan Bella Otel, İstanbul’un Kadıköy ilçesindedir. Kadıköy rıhtıma ve merkeze yürüme mesafesinde
 • %100
 • 1 kullanıcı oy vermiş
 • 100 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

115

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Bella Otel115,0019981100
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller