• Sandıklı Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Sandıklı Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Sandıklı

Tarihi ve doğal güzelliklerin gölgesindeki Afyon’a 60 km mesafededir küçük ve şirin Sandıklı ilçesi. Denizli-Antalya karayolu ve İstanbul-İzmir-Ankara demiryolu hattı üzerinde kurulmuş önemli bir yerleşim merkezidir. Ne zaman kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir fakat Frigyalılar döneminde kurulduğu, yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Ormanlık alanları, komşuluk ilişkilerinin devam ettiği mahalleleri, dört bir yanını kaplayan dağları, tarihi ve doğal güzellikleri, sürprizlerle dolu sokakları, bahçe içinde evleri ile görülmeye değer bir yerdir Sandıklı.

Sandıklı’da Görülecek Yerler

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları: Sandıklı’nın ünü Türkiye’yi aşmış turistik bir yeridir Hüdai Kaplıcaları. Suyun sıcaklığından dolayı havada yükselen buharları görebileceğiniz Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, her yıl ziyaretçi akınına uğramaktadır. Hüdai Kaplıcalarından çıkan suyun sıcaklığı 60 dereceyi aşmakta olup, birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Sandıklı Kaplıcalarında bulunan bazı tesisler bakanlığın onayı ile sevkli hasta kabul ediyor. Kaplıcanın biraz tepesinde bulunan çamur bölümü oldukça ünlüdür ve ziyaretçiler çamur banyosu yapmadan kaplıcanın tadına varamaz. Sandıklı'da bulunan Hüdai Kaplıcaları, sağlığınız için güzel bir tatil seçeneği sunuyor.

Sandıklı Ulu Camii: Sandıklı’nın en önemli eserlerinden biridir Ulu Cami. Önce mescit olarak kullanılırken sonrasında camiye dönüştürülmüştür. Bahaddin Ömer Bin Alaaddin tarafından Mimar Aydemir’e 1379 yılında yaptırılmıştır. Kare planlı tek kubbeli minareli bir yapıdır. Daha sonra da son cemaat yeri eklenmiştir.

Türbeler: Afyon’un en şirin ilçelerinden biri olan Sandıklı ilçesinde 100’e yakın yatır ve evliya bulunmaktadır. Yunus Emre ve Tabduk Emre türbeleri, Yalıncak Sultan türbesi, Çömlek Baba türbesi, İğneli Dede türbesi ve Karaca Ahmet Baba türbesi en bilinenleri arasındadır.

Sandıklı’da Yapmadan Gelme

Çamur Banyosu: Sandıklı tatilinizde, Hüdai Kaplıcalarının biraz tepesinde bulunan ve oldukça ünlü olan çamur banyosunu yapmadan kaplıcanın tadına varamazsınız. Sağlığınız için güzel bir tatil seçeneği sunan Hüdai Kaplıcalarına uğramadan ve çamur banyosu yapmadan dönmeyin.

Doğa Yürüyüşü: Sandıklı’nın doğal güzellikleri içinde, ağaçların gölgelediği yollarda yürüyüş yaparken yenilendiğinizi hissedeceksiniz. Attığınız her adımda kuş sesleri eşlik edecek size ve aklınıza takılan ne varsa uçup gidecek.

Sandıklı’da Yemeden Dönme

Afyon mutfağı ile birebir aynıdır Sandıklı mutfağı. Zengin ve renkli bir menüsü olan Sandıklı’da haşhaşlı ve kaymaklı yiyecekler ve hamur işleri yöreye has özellikler taşır.

Sandıklı mutfağında sevilen ve bilinen tatlar arasında; sakala çarpan çorbası, çullama köfte, sulu köfte, sırt dolması, göce tarhanası, nohut çöreği, göce köftesi ve tarhanası, özbek pilavı, Afyon salatası, şakşuka yer alır. Afyon kaymağı, lokum ve şekerlemelerinin ünü ise Afyon’un sınırlarını aşmıştır.

Yazıyı kısalt...

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Bölgede Son Rezervasyon