• Riva Otelleri - Otel Fiyatları
 •  

Riva Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Riva

İstanbul’un Beykoz ilçesinde, yeşil ve mavinin tutkuyla dans ettiği küçük ve sevimli bir köydür Riva. İstanbul’a 40 kilometre uzaklıkta bulunan Riva Karadeniz sahilinde yer alır ve konum olarak Şile ile Anadolu Feneri arasındadır.

Sıra sıra dizilmiş restoranları, balıkçı tekneleri, güleryüzlü ve misafirperver köy sakinleri, muhteşem doğası, çiçeklerle bezenmiş sokakları, ağaçların gölgelediği yolları, miskin sokak kedileri, bahçe içinde şirin evleri ile adım attığınız andan itibaren ısıtır içinizi ve çeker sizi kendine Riva.

Riva’da Görülecek Yerler

Riva Kalesi: Büyüleyen güzellikteki köyün tarihine tanıklık eden yerlerden biridir Riva Kalesi. Bizans döneminden kaldığı sanılan bu kalenin yapımına dair kesin bilgiler yoktur. Tahminlere göre Karadeniz’den gelebilecek bir deniz saldırısına karşı önlem olması için bu kale inşa ettirilmiştir. Osmanlı döneminde Revan Kalesi olarak adlandırılan kale farklı zamanlarda onarımlardan geçmiştir. Kale, Riva Deresi’nin Karadeniz’e döküldüğü noktada yer almaktadır.

Plajlar: Tabiat Ana doğal güzellikler bakımından bonkör davranmıştır Riva’ya. Yeşillikler içinde 3 plajı vardır. Bunlardan ilki meydanda bulunan Riva plajı’dır. Riva’nın en çok bilinen ve aynı zamanda da en büyük plajıdır. Diğer plaj 1. koy ya da Elmasburnu olarak bilinir ve jandarma karakolunun sağ tarafında kalır. Son plaj ise 2. koy ya da Su Ürünleri plajı olarak bilinen ve diğerlerine göre daha küçük olan plajdır.

Riva Deresi: Ağaçların gölgelediği Riva deresinin uzunluğu 70 kilometredir. İstanbul’un su ihtiyacının yarısını karşılamaktadır. Ömerli Barajı’nın su kaynağını oluşturan Riva Deresi Gebze’den doğar ve Riva’da Karadeniz’e dökülerek son bulur.

Riva’da Yapmadan Gelme

Dalış: Büyüleyen güzellikteki Riva birçok doğa sporu ve aktivite için uygun seçenekler sunar. Dalış son yıllarda en çok tercih edilen aktivitelerden biridir. Tatilinize renk ve eğlence katmak istiyorsanız, Riva’nın eşsiz güzellikteki koylarında dalış yapıp sualtı aktivitelerine katılabilirsiniz.

Motor Sporları: Yeşilliklerin gölgesindeki Riva, sahip olduğu arazi nedeniyle motor sporları için oldukça uygun seçenekler sunar. Tatilinize eğlence ve adrenalin katmak istiyorsanız, Riva'da keyifli ve macera dolu sürüşler gerçekleştirebilirsiniz.

Köy Turu: Riva’nın çevresinden birbirinden güzel köyler vardır. Toprak yollarda yürüyerek, ılık esen rüzgarı arkanıza alıp nefes kesen güzellikteki doğanın içindeki köyleri keşfedebilirsiniz.

Riva’da Yemeden Dönme

Ağva ve İstanbul mutfağı ile benzerlikler gösterir Riva mutfağı. Taze ve leziz balık yemek için bulunmaz bir cennettir bu şirin köy. İstanbul’un balık ihtiyacının neredeyse tamamını karşılayan Ağva’ya yakınlığı sayesinde balık konusunda şanslıdır. En çok tüketilen ve beğenilen balıklar arasında; çinekop, tekir, hamsi, lüfer ve istavrit gibi balıklar son derece lezzetlidir.

Yeşil ve mavinin gölgesindeki Riva’yı sadece balık yemekleri ile sınırlamak haksızlık olur. Her keseye ve damak tadına uygun restoranlar vardır.

Yazıyı kısalt...

Riva Otelleri

Ortaköy Aparts
 • Apart Otel
 •  

Ortaköy Aparts ( 11 km )

Dereboyu Caddesi Muvakkit Sok No:19 Ortaköy Beşiktaş İstanbul’un tarih kokan ilçesi Beşiktaş’ta bulunan Ortaköy Aparts, İstanbul Boğazı’nın kıyısında merkezi bir konumda yer
 • %100
 • 2 kullanıcı oy vermiş
 • 100 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

43

.00 TL

Oda
 
Ortaköy Aparts43,0010538100
Bella Otel
 • Otel
 •  

Bella Otel ( 16 km )

Osmanağa Mahallesi Yoğurtçu Şükrü Sokak No:5 Kadıköy / İstanbul Türkiye Butik bir otel olan Bella Otel, İstanbul’un Kadıköy ilçesindedir. Kadıköy rıhtıma ve merkeze yürüme mesafesinde
 • %100
 • 1 kullanıcı oy vermiş
 • 100 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

115

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Bella Otel115,0016077100
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller
Bölgede Son Rezervasyon