• Polonezköy Otelleri - Otel Fiyatları
 •  

Polonezköy Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Polonezköy

Şehirden, trafik karmaşasından, kalabalıktan uzak nefes almak için, kuş sesleri ve yemyeşil tabiat eşliğinde, doğayı ve kültürü aynı anda yaşayabileceğiniz eşsiz bir cennet köşedir Polonezköy. İstanbul'un arka bahçesi, nefes alama alanı da denilebilir. Hem çok yakında, hem de çok uzaklarda hayalini kurduğumuz sakin, eşsiz bir tatil yeri gibi.

Sıkıcı ve yorucu İstanbul günlerinizde sizi yeniden hayata döndürecek bir mekandır. İstanbul'un nefes alma alanı olan bu cennet köyde, zengin köy kahvaltısı yaparak başladığınız bir güne, hamakta dinlenip, at gezintisiyle devam edebilir, doğayla baş başa şehrin gürültüsünden uzak doğal bir ortamda yabani kuş türlerine rastlayabileceğiniz 5 kilometrelik yürüyüş parkurunda kışın dahi yürüyüş, koşu ve bisiklet sporları yapabilirsiniz.

Köye gelmeden hemen önce, etrafı çam ağaçları ve yeşilliklerle çevrili yollardan geçerken kendinizi bir anda İstanbul'un gürültüsü ve stresinden arınmış, hafiflemiş gibi hissedersiniz. Köye hemen girişte sizi kilise ve mezarlık karşılar. Bir taşra atmosferinde yemeğinizi yemek, trafik karmaşasından uzak yürüyüş yapmak istiyorsanız, Polonezköy size çok iyi gelecek. Türkiye'de Polonyalılar'ın yaşadığı bu köy, İstanbul'un en güzel sürprizlerinden biridir.

Polonezköy'de Görülecek Yerler

Zofia Rızı Anı Evi: Köy tarihçesi ve eski fotoğrafların sergilendiği Zofia Teyze’nin Hatıra Evi, İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan Polonezköy’ün eski evlerinden biridir. Halkın ziyaretine açıktır. Köydeki en gösterişli evlerden biridir. O dönemin tipik Polonya köy evi mimarisini sergileyen bu ev, orjinalliğinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Yemyeşil bahçesiyle, köyü ziyaret eden turistleri kendine hayran bırakır. Zofia Rızı Anı Evi, Polonezköy tarihinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Czestochova Meryem Ana Kilisesi: İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan Polonezköy’deki tarihi bir kilisedir. Polonezköy’deki ilk dinsel yapı 1842 yılında inşa edilen Azize Anna Kilisesi'dir. 1894’deki İstanbul depreminde eski küçük kilisenin yıkılmasının ardından 1914’te bugünkü Czestochova Meryem Ana Mabedi inşa edilmiştir.

Polonezköy Kültür Evi: Samimi dekorasyonuyla gidenlerin ilgisini çeken Polenezköy Kültür Evi, Kütüphane ve ‘Polart Gallery’ olarak hizmet vermektedir. Ve yıl içerisinde düzenlenen pek çok kültürel ve sosyal aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Resim sergileri, kültürel faaliyetler ve Polonya kültürü ile ilgili pek çok kaynak burada muhafaza edilmektedir.

Ağaç Heykel Sergisi: Polonezköy'ün hemen girişinde, Polonezköy Kültür Evi'nin önündeki yeşil alanda sergilenen Ağaç Heykel Sergisi görülmeye değer. Ağaç oyma sanatının güzel ve fantastik yapıtlarını burada görebilir, aynı zamanda yeşillikler içinde huzur bulup, dinlenme şansınız olacak.

Polonezköy'de Yapmadan Gelme

Doğa Yürüyüşü: Tertemiz havası, yeşilin bin bir tonunu barındıran büyüleyici güzellikteki doğası ve farklı alternatifler sunan dinlence mekanları ile doğa severler için mükemmel bir ortam sağlamaktadır. 5 kilometrelik yürüyüş parkuru ile Polonezköy'de dağ yürüyüşü ve doğa yürüyüşü yapılmaya değer. Doğa yürüyüşü sonrasında kendinizi atabileceğiniz çok sayıda dinlenme mekanının olması da bölgeye ayrı bir değer katmaktadır...

Polonezköy Bisiklet Parkuru: Türkiye'nin dünya standartlarındaki ilk parkurudur. Ayrıca, Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun düzenlediği yarışlarda da parkur olarak yer almaktadır. Parkurda bisiklet sevenlerle eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Hayvan Parkı: Şehirde binalar arasında büyüyen çocuklarınızın, hayvanları kafes içinde değil, doğal ortamlarında yakından görüp sevmesini sağlamak için bulunmaz bir fırsat olacak bu gezi. Hayvan Parkı'nda çitlerin arkasında özgürce dolaşan çeşitli hayvanlar bulunmaktadır. Tesisin 1995 senesinde hobi olarak başlatılan değişik hayvan besleme merakı, günümüzde ileri düzeylere gelerek kangurudan geyik ve lamaya kadar çok geniş bir koleksiyon şeklini almıştır.

Polonezköy Kiraz Festivali: Her yıl haziran ayında yapılan, artık geleneksel bir aktivite olarak anılan Kiraz Festivali, İstanbul'un önemli festivalleri arasında yer almaktadır. Festival, aynı zamanda Türkiye-Polonya arasındaki bağları kuvvetlendiren kültürel bir aktivitedir.

Çok renkli ve eğlenceli geçen festivale yerli ve yabancı turistlerin ilgisi her geçen yıl artmakta. Üst düzey bürokratların da katılımıyla açılışı yapılan Polonezköy Kiraz Festivali süresince Polonya'dan gelen folklor ekiplerinin gösterileri, sergiler, konserler, çeşitli kültürel aktiviteler, ve köy kilisesinin bahçesinde resitaller düzenlenmektedir.

Polonezköy'de Yemeden Dönme

Polonezköy’de tabii ki de yapmanız gereken, enfes Polonya yemeklerinin tadına bakmak olacaktır. ‘’Ponçki’’tatlısı, lahanalı mantarlı börek olan ‘’Proşki’’, şaraplı biftek, peynir köftesi, değişik şekillerde yapılmış krepler, içecek olarak, değişik şarap türleri ve ‘’Wisniak’’ adı verilen ceviz likörünü ve ev yapımı olan likörlerin tadına bakmalısınız. Eğer adına festivaller düzenlenen kiraz zamanında orada bulunabilirseniz gönlünüzce ağaçlardan kiraz yiyebilirsiniz.

Ayrıca Polonezköy’de unutamayacağınız anlardan bir tanesi de, sabah kurulan kahvaltı sofraları olacaktır. Köy peyniri, taze yumurta, yeni sağılmış süt, ev reçeli eşliğinde hazırlanmış bir sabah kahvaltısı güne mutlu başlamanız için en büyük etkendir.

Polonezköy’deki ev reçelleri, likörleri ve pekmezi çok leziz ve özel. Eve dönerken sevdiklerinize almanızı tavsiye ederiz.

Yazıyı kısalt...

Polonezköy Otelleri

Polonezköy yakınında 2 adet otel bulundu.

 
Ortaköy Aparts
 • Apart Otel
 •  

Ortaköy Aparts ( 17 km )

Dereboyu Caddesi Muvakkit Sok No:19 Ortaköy Beşiktaş İstanbul’un tarih kokan ilçesi Beşiktaş’ta bulunan Ortaköy Aparts, İstanbul Boğazı’nın kıyısında merkezi bir konumda yer
 • %100
 • 2 kullanıcı oy vermiş
 • 100 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

43

.00 TL

Oda
 
Ortaköy Aparts43,0016917100
Bella Otel
 • Otel
 •  

Bella Otel ( 20 km )

Osmanağa Mahallesi Yoğurtçu Şükrü Sokak No:5 Kadıköy / İstanbul Türkiye Butik bir otel olan Bella Otel, İstanbul’un Kadıköy ilçesindedir. Kadıköy rıhtıma ve merkeze yürüme mesafesinde
 • %100
 • 1 kullanıcı oy vermiş
 • 100 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

115

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Bella Otel115,0020349100
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller
Bölgede Son Rezervasyon