• Oylat Otelleri - Otel Fiyatları
 •  

Oylat Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Oylat

Uludağ’ın yamaçlarında kurulan, iki yanı yeşil vadilerle çevrilmiş ve bir doğa harikası olan Oylat, Bursa – Eskişehir yolu üzerinde, İnegöl’e 27 km mesafededir. Vadi ortasından akan Oylat Deresi seyrine doyum olmaz bir güzellik katmaktadır Oylat'a. Türkiye’nin en çok tercih edilen kaplıcalarına sahiptir bu cennet köşe.

Yeşilin binbir tonunu barındıran doğası, gürül gürül çağlayan şelalesi, gökyüzüne kadar uzanan çam ormanları, kaplıcaları, dereleri ile nefes kesen güzellikte bir yer Oylat. Şehrin gürültüsünden, karmaşasından kaçmak, doğanın kalbinde, bir yere yetişme telaşı olmadan huzur içinde zaman geçirmek sıfırlanmanızı ve yeniden başlamanızı sağlayacak.

Oylat’da Görülecek Yerler

Oylat Şelalesi: Bursa’nın İnegöl ilçesinde yer alan ve en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen bir doğa harikasıdır Oylat Kaplıcalarına bağlı şelale. Gökyüzüne kadar uzanan ıhlamur, kestane, çınar, çam ve meşe ağaçları ayrı bir hava katmaktadır gürül gürül akan şelaleye. Her köşesi ayrı sürprizlerle dolu olan şelalenin büyüleyici atmosferi adım attığınız anda etkisi altına alacak sizi ve orada kaldığınız zaman zarfında unutacaksınız canınızı sıkan her şeyi.

Oylat Kaplıcaları: Muhteşem doğası ile nefes kesen, Bursa - Eskişehir yolu üzerinde, İnegöl e 27 km uzaklıkta olan suyu şifalı kaplıcalardır Oylat Kaplıcaları. Uludağ sırtlarında, her iki tarafı yeşilin binbir tonunu barındıran vadilerle çevrilmiş bir yamaç üzerine kurulmuştur. Vadi, çınar, gürgen, meşe, kestane, çam, ıhlamur ağaçları ile kaplı yemyeşil bir vadidir. Vadiden eşsiz güzellikteki Oylat deresi çağlayanlar meydana getirerek geçmektedir. Kaplıcanın şifalı suları; cilt hastalıkları, kireçlenme, tansiyon rahatsızlıkları, stres bozuklukları, felç, romatizma, eklem iltihaplanmalarına iyi geliyor. Dağ manzarası eşliğinde geçirdiğiniz zaman diliminde her şeyi geride bırakıp sıfırlandığınızı ve yenilendiğinizi hissedeceksiniz.

Oylat Mağarası: İnegöl’e 17 km mesafe de yer olan Oylat Mağarası, Oylat’a gelmeden Hilmiye Köyünün 1 km güneyinde yer almaktadır. Mağara, şifalı suları ile popüler Oylat Kaplıcaları yolu üzerinde yer alması nedeniyle, kaplıca ziyaretinde bulunanlar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Birbirinden farklı gelişim ve meteorolojik özelliklere sahip bölümlerden oluşan Oylat mağarasında zengin bir canlı topluluğu yaşamaktadır. Bunlar arasında yarasalar, binayaklılar, kelebekler, solucan ve guanobiler yer almaktadır. Mağarada salonları ve katları birbirine bağlayan dar galeri ve geçitlerde hissedilir bir rüzgar vardır. Ülkemizin 3. cü büyük mağarası olan Oylat Mağarası 665 metre uzunluğundadır ve günümüzde de ziyarete açıktır.

Oylat’ta Yapmadan Gelme

Doğa Yürüyüşü: Her mevsim rengarenk kılıklara bürünen Oylat, bir ressamın tablosundan çıkmış gibi adeta. Mis gibi havasını soluyup uzun yürüyüşler yaparak, kuş sesleri ve köpük köpük çağlayanların şırıltılarıyla kendinizi doğal bir senfoninin akışına bırakın. Oylat deresinin çağlayanlar oluşturarak geçtiği vadi, çam, gürgen, meşe, ıhlamur, kavak, çınar ağaçları ile kuşburnu ve böğürtlen bitkilerinden oluşan ormanla bütünleşiyor ve bu güzellikler içinde yürüyüş yaparken zaman ve mekan kavramını yitirip, kendinizi doğanın sunduğu güzelliklere teslim ediyorsunuz orada olduğunuz anlarda.

Fotoğraf Turu: Oylat’ın rengarenk doğası, büyüleyen atmosferi ve tüm güzelliklerini fotoğraf karelerine sığdırmak isteyeceksiniz gördüğünüz anda. Uludağ’ın eteklerindeki yemyeşil ormanları, büyüleyen güzellikteki şelalesi ve mağarası tüm güzelliklerini sergiliyor gidenlere. Oylat tatilinizin her anını ölümsüzleştirmek istiyorsanız fotoğraf turuna çıkmayı ihmal etmeyin. İsterseniz bireysel, isterseniz de fotoğraf kulüplerinin gezilerine katılabilirsiniz.

Oylat’ta Yemeden Dönme

Oylat mutfağı, İnegöl, Bursa ve Marmara Bölgesi mutfağının harmanlanmış hali gibidir. Renkli, sağlıklı ve zengin bir menüsü vardır. Orta Asya ve Anadolu topraklarının sunduğu ürünlerdeki çeşitlilik, tarihsel süreç içindeki kültürler arası etkileşim ve Osmanlı saraylarında gelişen yeni tatlar, Oylat - İnegöl mutfak kültürünün oluşmasında büyük rol oynamıştır.

Oylat’ın yöresel lezzetlerinden bazıları; kağıt kebabı, haşhaşlı ekmek, İnegöl köfte, incir dolması, kavata yemeği, hünkar beğendi, pideli kebap, cevizli lokum, tahinli pide, höşmerim, ciğer sarması ve fırında süt helvasıdır.

Yazıyı kısalt...

Oylat Otelleri

Kitapevi Otel
 • Özel Belgeli
 •  

Kitapevi Otel ( 54 km )

Kavaklı Mah. Burçüstü Sok. No:21 Bursa Merkez / Bursa Türkiye Kitapevi Otel, Bursa'daki Osmanlı sivil mimarisinin en iyi örneklerinden birini teşkil eder. Bursa Kitapevi Otel, antik
 • %96
 • 38 kullanıcı oy vermiş
 • 96 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

156

.87 TL

Oda-Kahvaltı
 
Kitapevi Otel156,875407996
Almira Otel Bursa
 • Otel
 •  

Almira Otel Bursa ( 55 km )

Ulubatlı Hasan Bulvarı No: 5 16200 Bursa / Türkiye Almira Otel Bursa, yeşil kent Bursa’nın merkezinde, tarihi yerlere, şehir hayatının merkezine ve ulaşım araçlarına
 • %85
 • 8 kullanıcı oy vermiş
 • 85 puan
 • "Çok Güzel" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

110

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Almira Otel Bursa110,005486985
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller
Bölgede Son Rezervasyon