• Manavgat Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Manavgat Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Manavgat

Antalya’nın en büyük ilçesidir Manavgat. Side ile birbirlerini tamamlarlar adeta. Bir tarafta eşsiz doğal güzellikleri, gürül gürül akan suyu, yemyeşil ağaçların kapladığı yolları ile Manavgat, diğer tarafta ise binlerce yıllık geçmişi ile tarihe yolculuk yapmanızı sağlayan ve önemli uygarlıklara ev sahipliği yapan Side Antik Kenti. İkisini ayrı düşünemezsiniz gördüğünüz andan itibaren. Öyle güzel tamamlarlar ki birbirlerini, büyüler aralarındaki aşkın ahengi sizi.

Her şeyi geride bırakıp, temize çekmek için en güzel yerlerden biridir Manavgat çayı, öyle gürül gürül ve öyle yüksek bir sesle akar ki, her şeyi unutursunuz o anda. Mis gibi kokan ağaçların kokusu ve kabına sığmayıp üzerinize sıçrayan berrak sudan başka bir şey düşünemez olursunuz. Köpük köpük aktıkça seyrine doyum olmaz bir şölen gibi gözünüzü kırpmadan izlersiniz şelaleyi. Manavgat büyüler, kendine aşık eder ve daha dönmeden tekrar ona kavuşmak için hayaller kurarsınız.

Manavgat otelleri ziyaretçilerine oldukça farklı seçenekler sunuyor. Size uygun bir otel muhakkak bulacaksınız...

Manavgat’ta Görülecek Yerler

Manavgat Şelalesi: Antalya’ya 80 km mesafededir. Şelale az bir yükseklikten dökülmesine rağmen geniş bir alan üzerinde köpük köpük ve gürül gürül akışı büyüler gidenleri. Canınıza sıkan, sizi üzen ne varsa köpüklerle beraber suya karışır sanki. Kuş seslerine karışan su sesini dinlemek huzur verir, mutlu eder sizi ve zaman dursun istersiniz orada. Tüm senenin yorgunluğunu atmak ve farklı yerler keşfetmek istiyorsanız, Manavgat Şelalesi keşfedilmeye değer yerleriyle tüm yorgunluğunuzu mutluluğa dönüştürecektir. Yeşilliklerin içinde huzuru saklayan Manavgat Şelalesi, piknik alanlarında yemeğinizi yerken eşsiz güzelliğini izlemeye doyamayacaksınız. Çevresindeki lokantalarda balık yemek ayrı bir tat olacak sizler için.

Side Antik Kenti: Dünyaca ünlü, birçok medeniyete kucak açmış Side Antik Kentinin, İ.Ö. 7. yüzyılda Batı Anadolu’da yaşayan Kymeliler tarafından, Akdeniz’e uzanan küçük bir yarımada üzerinde kurulduğu söylenir. Şehirde kullanılan yerel dile göre Side, 'Nar' anlamına gelmektedir. Nar ise Anadolu'nun bereket sembollerinden olup Roma İmparatorluğu dönemine dek şehrin sembolü olarak Side sikkelerinde kullanılmıştır. Şehrin tarihi kaderi, bölgeninkinden farklı değildir. Yüzyıllarca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Side'de son yerleşim 1895 yılında Girit Adası'ndan göçen Türkler tarafından gerçekleşmiştir. Kalıntılar üzerindeki Selimiye adlı balıkçı köyü bugünkü çekirdeğini oluşturmuştur. Bugün asfalt kaplı olan ve her iki yanında yer yer sütunlu galerinin izlenebildiği ana cadde, agora ve tiyatrodan sonra yarımadayı kat ederek limana ulaşır. Agoranın karşısındaki onarılmış hamam kompleksi günümüzde Side Müzesi olarak kullanılmakta, kazılarda ele geçmiş tüm buluntular değişik mekanlarda sergilenmektedir. Side Tiyatrosu tipik Roma devri özellikleri gösterir. Yaklaşık 15.000 kişilik kapasiteye sahip olup onarım çalışmaları devam etmektedir. Anıtsal girişin önünde küçük boyutta tiyatronun Tanrısı Diansos'un tapınağı yer alır.

Boğaz Plajı: Antalya’ya gizem katan, eşsiz güzelliğinin içine gizlenmiş olan Boğaz Plajı, bulunduğu coğrafyaya ayrı bir büyü katar. Side plajlarının yoğunluğundan kaçıp, daha sakin bir yerde deniz ve güneşin keyfini çıkarmak isteyenler için Manavgat ilçesinde bulunan plaj, sakinlik arayanlar için tam bir cennet. Davetkar suyu, ince kumları ile aklınızı başınızdan alacak kadar güzel Boğaz Plajı. Aynı zamanda bu deniz Manavgat Çayı ile birleşerek muhteşem uyumun nasıl olabileceğini gösteriyor.

Manavgat’ta Yapmadan Gelme

Rafting: Manavgat’ta rafting sizi dünyadan koparıp, çok uzaklara götürecek kadar heyecanlı ve büyüleyici. Gürül gürül akan suda, ağaçların gölgelediği şelalede rafting yaparken canınızı sıkan her şey artık çok geride kalacak. Kanyonlar içinde yol alırken, öğle saatlerinde bile, zaman zaman güneş görülmeyebilir. Dinlenmek için uygun noktalarda verilen molalarda, çevredeki el değmemiş doğanın güzelliği ve kanyonlardaki kaynak sularının köpürerek çaya karışmasını izlemek ruhunuza iyi gelecek.

Doğa Yürüyüşü: Doğa yürüyüşü için bir cennettir Manavgat. Ağaçlar, şelale, kuş sesleri, içinizi ısıtan güneş ve hafif esen rüzgar eşliğinde yürürken zaman kavramından uzaklaşıp, başka bir boyuta geçeceksiniz. Temiz havası iliklerinize kadar işleyecek ve uzun zamandan sonra ilk defa nefes aldığınızı tüm hücrelerinizle hissedeceksiniz.

Manavgat’ta Yemeden Dönme

Manavgat yemek kültürünün kendine has yemek ve tatlıları olsa da, Antalya mutfağı ile benzerliklerde gösterir. Antalya, yöresel yemekleri ile ünlü. Öyle ki değişik malzemelerle yapılan birçok özel yemeği bulunuyor. Taratorlu piyaz, laba, hibeş, sac kavurması, tandır kebabı, Arap kadayıfı. Bu arada reçelleri de unutmamak gerekir. Greyfurt, limon, portakal, bergamot, turunç ve benzeri narenciye ürünlerinin yanında, patlıcan, karpuz ve incirden de yapılan pek çok reçel çeşidi bulunuyor. Akdeniz’in leziz deniz ürünleri, şiş köfteler, şakşuka, acılı ezme, humus ve haydari gibi mezeleriyle ünlü Manavgat’ta, hemen her yerde ızgara alabalık, gözleme çeşitleri ve minik acılı turşu bulmak mümkün.

Ekşili tarhana, bıldırcın dolma, yoğurtlu yörük kavurma, kapama, enginar dolma, kabak çiçeği dolması, haluşka, alafaşı, tokmakanlı cacık, tefek aşı, börülce salatası, turp otu salatası, zeytin turşusu, su böreği, sütlü kabak, kuru patlıcan kavurması, bal kabağı yemeği Manavgat’ın en sevilen ve en çok tüketilen yemek ve tatlılarından bazılarıdır.

Yazıyı kısalt...

Manavgat Otelleri

Manavgat yakınında 1 adet otel bulundu.

 
Duru Family Otel
  • Otel
  •  

Duru Family Otel ( 61 km )

Güzeloba mah.2248 sokak no 11 lara/Muratpasa/Antalya Antalya’nın en güzel plajlarından birine sahip olan Lara’da bulunan Duru Family Otel, ailece rahatça kalabileceğiniz,
  • %
  • 0 kullanıcı oy vermiş
  •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Oda Fiyatı

En
uygun

66

.92 TL

Oda
 
Duru Family Otel66,9260698
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller