• Kütahya Yoncalı Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Kütahya Yoncalı Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Kütahya Yoncalı

Türkiye’nin termal kaplıcalar bakımından oldukça zengin bir bölgesidir Yoncalı. Kütahya’nın bir ilçesi olup, şehir merkezine sadece 18 kilometrelik bir mesafede yer alır. Kirazlı Dağı’ndaki bu şifa dolu bölge, hem huzurlu hem de sağlıklı bir tatil için akla gelen ilk adreslerden biridir.

Aynı zamanda tarihi hamam ve camiye sahip olup, geçmiş dönemlerinin de izlerini taşımaktadır. Yoncalı termal otellerini internet üzerinden araştırıp Yoncalı termal otel fiyatlarını inceleyebilir ve kendinize güzel bir tatil için yer ayırabilirsiniz. Her köşesi şifa veren Yoncalı, Dumlupınar Üniversitesi’ne sadece 3 kilometre uzaklıktadır.

Kütahya Yoncalı’da Görülecek Yerler

Yoncalı Kaplıcaları: Muhteşem bir efsaneye sahip olan Yoncalı Kaplıcaları, her yıl birçok turistin tatil için tercih ettiği yerler arasındadır. Termal kaplıcalar bakımından oldukça zengin olan bölgede birçok termal otel bulunmaktadır. Termal oteller, bütçeye uygun fiyatlarıyla rahat bir tatil geçirmenizi sağlarken birçok rahatsızlığınıza da iyi gelecek. Yoncalı Kaplıcaları’nda bulunan otellerde konaklayarak bölgenin yakınlarında bulunan gezilecek yerlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kütahya Çini Müzesi: Yoncalı Kaplıcaları, şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta olduğu için, Kütahya’daki Çini Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Çini üzerine açılan ilk müze olma özelliği taşıyan bu nokta, 1999 yılında hizmete girmiştir. Önemli dönemlere ait çinileri görebileceğiniz Kütahya Çini Müzesi, her köşesinde sizlere ayrı bir keyif verecek.

Kütahya Kalesi: Antik çağlardan bu yana varlığını koruyan Kütahya Kalesi, şehir merkezinde bulunan Hisar Tepesi’ndedir. Üç bölümden oluşan Kütahya Kalesi’nin ne zaman ve kim tarafından yaptırıldığı bilinmese de; Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde önemli bir yere sahip olduğu bilinmektedir. Yoncalı’da tatil yapmayı planlıyorsanız, şehir merkezindeki Kütahya Kalesi’ni gezi listenize dahil edebilirsiniz. Yoncalı termal otellerinin birinde konaklayarak çevredeki gezilecek yerlere kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Domaniç Ormanları: Tabiatın en güzel parçalarından biri olan Domaniç Ormanları’nı, Yoncalı’daki tatilinize dahil etmenizi öneririz. Sadece bu ormanda görülen ağaç türleri ve oksijeni bol olan bu nokta, sizleri fantastik bir yolculuğa çıkaracak. Domaniç Ormanları, yeşillikleriyle ve doğasıyla sizlere unutamayacağınız bir gezi yaşatacak. İl merkezine yaklaşık olarak 50 dakikalık bir mesafede yer alan Domaniç, tüm güzelliğiyle aklınızı başınızdan alacak.

Kütahya Yoncalı’da Yapmadan Gelme

Termaller: Yoncalı’daki termal otellerin birinde konaklayarak termal suların tadını bol bol çıkarın. Kütahya Yoncalı’da bulunan oteller, sizlere şifalı sularda huzur dolu günler yaşatacak. Termaller, sağlığınıza iyi gelirken, ruhunuzu da dinlendirmeyi unutmayacak.

Doğa Yürüyüşü: Sıcacık ve yemyeşil doğanın tadını çıkarabilmek için Kütahya Yoncalı’da muhteşem bir doğa yürüyüşü sizleri bekliyor. Her adımda sizleri büyüleyecek olan gezinizde tabiatın en güzel hallerini geziniz sırasında fotoğraflamayı sakın unutmayın.

Kütahya Yoncalı’da Yemeden Gelme

Mutfağında; buğday ürünleri, hamurlular ve süt ürünleri eksik olmayan Kütahya-Yoncalı’da denemeniz gereken çok lezzet olacak. Erişte, oğmaç çorbası, soğan dolması kabak kabuğu kavurması mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasındadır. Tadına bakmanızı önerdiğimiz tatlılar arasında ise; güllaç, cendere ve ev baklavası vardır.

Yazıyı kısalt...

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Bölgede Son Rezervasyon