• Kumkapı Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Kumkapı Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Kumkapı

Durmadan yaşayan ve günün her saati hareketli, renkli olan Kumkapı, Tarihi Yarımadanın Marmara Denizi kıyısındaki semtlerinden biridir ve Fatih sınırları içerisinde yer alır. Yakın dönemlere kadar yoğun olarak Ermeni kökenli vatandaşların yaşadığı Kumkapı'da günümüzde hala bir Ermeni okulu ve birçok Ermeni kilisesi bulunmaktadır. Dil, din, ırk farkı gözetmeksizin barış içinde ve kardeşçe yaşar birbirleriyle herkes Kumkapı’da. Çünkü geçmişten bu yana öyle görmüşlerdir ve aksini düşünmek, yaşamak akıllarından bile geçmez. Mahalle kültürünün, komşuluğun devam ettiği semtlerin başında gelen Kumkapı, tarih ve doğal güzelliklerin gölgesinde bir semttir.

Yan yana dizilmiş balıkçıları, müzik seslerinin yükseldiği ve renkli neonlarla süslenmiş meyhaneleri, tarihi evleri, kiliseleri, camileri, sokaklarda özgürce koşuşturan çocukları, kozmopolit ve bir o kadarda cezbeden atmosferi ile bambaşkadır mavinin ve tarihin gölgesindeki sürprizlerle dolu bu semt. Kumkapı otellerinde konaklarken semtin karmaşık ama cezbeden ve mıknatıs gibi çeken atmosferini içinde yaşamanın heyecanını taşıyacaksınız.

Kumkapı’da Görülecek Yerler

Bukoleon Sarayı: Cankurtaran ile Kumkapı arasında yer alan Bukoleon Sarayı, bir Bizans Sarayı özelliğini taşır ve II. Theodosios tarafından yaptırılmıştır. Kumkapı’daki önemli yapılardan biri olan saray, Tarihi Yarımada’nın en eski kalıntılarından biridir. 1204 Latin işgali sırasında yağmalanmasından dolayı tahrip olmuştur. Günümüze kadar gelen kalıntıları ise hala görülmeye değer. İstanbul’un önemli kalıntılarından biri olan Bukoleon Sarayını ziyaret etmek, gününüze farklılık katacak bir gezi olabilir.

Fatih: Karmaşanın, kalabalığın merkezindeki Fatih, tarihin gölgesinde yer alır ve Tarihi Yarımada denen İstanbul şehrinin kurulduğu bölgenin tamamını kaplar. İstanbul’un ilk büyük cami ve imaretinin çevresinde oluşan ve şehri fetheden sultanın lakabını taşıyan ilçenin her köşesi sürprizlerle doludur. Birbirine benzeyen sokaklardan geçersiniz ve bir an kaybolduğunuzu zannedersiniz Fatih sokaklarında. Bir tarafında eskimeye yüz tutmuş 2 – 3 katlı evler vardır ve hala komşuluk ilişkileri devam eder, diğer tarafta apartmanlarda süren ve şehrin kalabalığında kaybolmuş bir hayat akıp gider. Özel bir iksir gibidir Fatih hem çok huzurlu, hem de çok karmaşık gelebilir sokaklarında gezdiğiniz zamanlarda.

Kumkapı’da Yapmadan Gelme

Rakı – Balık: Kumkapı’da yapılacak en güzel, en renkli ve en eğlenceli aktivite; müzik seslerinin yükseldiği, renkli neonlarla süslenmiş, zengin menüsüyle kışkırtan restoranlarından, meyhanelerinden birinde rakı – balık sofrası kurmaktır. Birbirinden hareketli ve eğlenceli Kumkapı meyhanelerinin ortak özelliği, çoğu Rumlardan kalan tarihi binaları mesken tutmuş olmaları. Yüksek tavanlı meyhane salonlarında eğlence bu sebeple kalabalığa rağmen rahatsız edici değildir. İsterseniz fasıla eşlik edip, dilediğinizce eğlenebilir, isterseniz de leziz mezelerin, ara sıcakların ve taze balığın tadını çıkarabilirsiniz.

Arasta Çarşısı Gezisi: Fatih’teki Arasta Çarşısı’nda renkli vitrinlere bakıp, alışveriş yapıp, gezebilir, sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Tarihi havayı solumak, yan yana dizilmiş mağazalardan alışveriş yapmak ve Fatih’in güzelliklerine yakından dokunmak istiyorsanız, Arasta Çarşısı tüm misafirperverliği ile sizleri bekliyor. Kumkapı otellerinde konaklarken civar semtlerdeki tarihi güzelliklere yakın olmanın avantajını kullanabilirsiniz.

Kumkapı’da Yemeden Dönme

Yeme – içme konusunda Kumkapı’dan daha renkli ve zengin bir semte az rastlanır İstanbul’da. Sahildeki salaş balıkçıları, kafeleri, çarşısındaki ışıl ışıl meyhaneleri ile mıknatıs gibi çeker sizi Kumkapı.

Her damak tadına ve her keseye uygun restoranların, meyhanelerin ve kafelerin yer aldığı Kumkapı, tatiliniz boyunca keyifle yemek yiyebileceğiniz, eğlenebileceğiniz mekanlarıyla sizleri bekliyor.

Yazıyı kısalt...

Kumkapı Otelleri

Kumkapı yakınında 1 adet otel bulundu.

 
Bella Otel
  • Otel
  •  

Bella Otel ( 5 km )

Osmanağa Mahallesi Yoğurtçu Şükrü Sokak No:5 Kadıköy / İstanbul Türkiye Butik bir otel olan Bella Otel, İstanbul’un Kadıköy ilçesindedir. Kadıköy rıhtıma ve merkeze yürüme mesafesinde
  • %100
  • 1 kullanıcı oy vermiş
  • 100 puan
  • "Muhteşem" 
  •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

115

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Bella Otel115,005381100
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Bölgede Son Rezervasyon