• Kilyos Otelleri - Otel Fiyatları
 •  

Kilyos Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Kilyos

Sarıyer’e bağlı olan yeşilin, mavinin ve huzurun gölgesindeki Kilyos, İstanbul’a 30, Atatürk Havaalanı’na 50 km mesafededir. Bir tarafı yemyeşil ormanlarla, diğer tarafı masmavi deniz ile iç içe olan ve eşsiz güzellikteki sahili ile İstanbul’a renk katan keyifli kaçamak noktalarından biridir Kilyos.

Botanik açıdan zengin kumullara sahip oluşundan dolayı eski adı Kumköy’dür, Karadeniz sahilinde de kıyısı olan Kilyos’un. Yerleşimi eski çağlarda başlamış Bizans, Roma ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapmıştır. Denizin, güneşin, temiz havanın tadını çıkarmak, sıfırlanıp işlerinizin başına dönmek, kısa bir süreliğine de olsa şehrin karmaşasını unutmak istiyorsanız, tatilinizi uzatın ve Kilyos otellerinde konaklayın. Tüm hücrelerinizin yenilendiğini, unutmak istediğiniz her şeyin geride kaldığını ve içinizin huzur dolduğunu hissedeceksiniz.

Kilyos’ta Görülecek Yerler

Kilyos Halk Plajı: Özellikle İstanbul'da yaz aylarında sıcaklardan bunalanların soluğu aldığı yerlerin başında gelir Kilyos Halk Plajı. Kumsalı, esşiz doğası, içinizi ısıtan güneşi ve yakın çevresindeki tesisleriyle her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kilometrelerce uzanan ve oldukça geniş bir kumsala sahip olan Kilyos Halk Plajı, yaz sıcaklarından bunalmamanız için tüm imkanlarını seferber etmeye hazır.

Kale: Kilyos’un simgelerinden biri olan ve askeri saha içinde kalan kale, Cenevizliler döneminde yapılmış olup, Sultan 2.ci Mahmut zamanında restore edilmiştir. Kalenin tam ortasında bir sarnıç bulunuyor ve yağmur yağdığı zaman sarnıçların dolması için su toplayacak bir sistem kurulmuş. Taş yapımı kalenin, temizliğiyle dikkati çeken kemerli, korunaklı muhafız bölümleri, aynen korunmuş. 1460 yılında dikilip, günümüze kadar gelen 26 metre yüksekliğindeki çınar ağacı, görenleri büyülüyor. Bir yanı ormana, diğer yanı denize bakan Kilyos Kalesi'ni görmeden dönmeyin.

Sarıyer Kilyos otellerinde konaklarken bir yandan evinizin konforunu ve aile sıcaklığını hissedecek, diğer yandan doğa ile iç içe olmanın tadına varacaksınız.

Kilyos’ta Yapmadan Gelme

Piknik: Kilyos ve yakın çevresi birçok piknik ve yürüyüş alanını barındırıyor bünyesinde. Ağaçların gölgelediği yollarda uzun bir yürüyüşün ardından kuş sesleri ile dinlenip, piknik yapabilirsiniz. Doğa sporları için uygun imkanlar sunan Kilyos, tatilinize renk katmak için birçok alternatif sunuyor sizlere.

Kiteboard (Uçurtma) Şampiyonası: Rüzgarı ile meşhur olan Kilyos’ta 2004 yılından bu yana her yıl Dünya Kiteboard Şampiyonası düzenlenmektedir. Boğaziçi Üniversite’sinin Kilyos Kampüs Plajı’nda düzenlenen şampiyonanın her anı tatilinize renk ve eğlence katacak. Kendinizi Kilyos’un rüzgarına bırakın ve mutluluğun tadını çıkarın.

Kilyos’ta Yemeden Dönme

Kilyos ve yakın çevresinde her damak tadına ve her keseye uygun restoranlar mevcut. Mangalda pişen et yemekleri ve taze deniz ürünleri sunan şirin kır lokantaları yaz – kış açık ve misafirlerini ağırlamak için sabırsızlanıyor.

Kilyos’un şirinlikte sınır tanımayan çarşısında ise sucuk, midye tava, tavuk şiş, çöp şiş, mantar, ev yemekleri ve balık çeşitlerini bünyesinde barındıran birçok restoran mevcut.

Yazıyı kısalt...

Kilyos Otelleri

Ortaköy Aparts
 • Apart Otel
 •  

Ortaköy Aparts ( 15 km )

Dereboyu Caddesi Muvakkit Sok No:19 Ortaköy Beşiktaş İstanbul’un tarih kokan ilçesi Beşiktaş’ta bulunan Ortaköy Aparts, İstanbul Boğazı’nın kıyısında merkezi bir konumda yer
 • %100
 • 2 kullanıcı oy vermiş
 • 100 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

43

.00 TL

Oda
 
Ortaköy Aparts43,0015237100
Bella Otel
 • Otel
 •  

Bella Otel ( 21 km )

Osmanağa Mahallesi Yoğurtçu Şükrü Sokak No:5 Kadıköy / İstanbul Türkiye Butik bir otel olan Bella Otel, İstanbul’un Kadıköy ilçesindedir. Kadıköy rıhtıma ve merkeze yürüme mesafesinde
 • %100
 • 1 kullanıcı oy vermiş
 • 100 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

115

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Bella Otel115,0021469100
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller
Bölgede Son Rezervasyon
 • Erzurumlu OtelErzurumlu Otel
  En son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi