• Kayseri Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Kayseri Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Kayseri

Kartpostal gibi görünen Erciyes Dağı’nın gölgesindeki Kayseri, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Nüfus bakımından Türkiye’nin 7.ci büyük kentidir. Ünü Türkiye’yi aşan mantı, sucuk ve pastırmasıyla adını duyuran şehrin her köşesi kendine hayran bırakır ziyaret edenleri.

Tarihe ışık tutan sokakları, Tabiat Ana’nın torpil geçtiği doğal güzellikleri, güler yüzlü insanları, tadına doyum olmayan yemeklerin süslediği mutfak kültürü, geniş cadde ve yolları ile bir anda ele geçirir sizi bu güzel şehir. Her an yeni bir sürprizle karşılaşmak istiyorsanız, Kayseri tüm güzelliklerini önünüze sermeye ve sizi şaşırtmaya hazır.

Kayseri’de Görülecek Yerler

Kayseri Kalesi: Kayseri’nin simgelerinden biridir merkezde bulunan ve ihtişamıyla nefes kesen Kayseri Kalesi. Kaleye ait ilk bilgiler M.Ö: 238 – 244 yıllarına dayanmaktadır. Yakın çevresinde imparator Gordianus döneminden kalan sikkeler bulunmuştur. Danişmentliler, Selçuklular, Dulkadiroğulları, Bizanslılar, Karamanoğulları ve Osmanlılar tarafından onarılmıştır. İç surların büyük bir bölümü günümüze kadar gelmiştir. Kayseri ruhunu daha yakından anlamak istiyorsanız, Kayseri Kalesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Soğanlı Harabeleri: Zengin kalıntılarıyla bu bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerler arasındadır Soğanlı Harabeleri. Roma döneminde yerleşim alanı olmaya başlamıştır ve harabelerin içinde kaya kilise ve mağaralar bulunmaktadır. Harabelerin taş mekanları Bizanslılar tarafından yerleşim yeri ve kilise olarak kullanılmışken; Romalılar döneminde ise mezarlık olarak kullanılmıştır. Harabelerin içinde yer alan Tokalı, Yılanlı, Karabaş ve St. Barbara Kiliseleri iç süslemeleri ile dikkat çeker. Kayseri’nin tarihi zenginliğinin yansıması olan Soğanlı Harabeleri, bir açık müze konumundadır.

Döner Kümbet: Kayseri tatilinizde görmeniz gereken yerlerin başında gelir Talas’ta bulunan ve halk arasında Döner Kümbet olarak adlandırılan ihtişamlı, tarihe ışık tutan kümbet. 1276 yılında Selçuklu Sultanı 1. Alaeaddin Keykubat’ın kızı Şah Cihan Hatun adına yaptırılmıştır. Selçuklu eserlerinin en güzel örneklerinden biri olan Şah Cihan Hatun Kümbeti, yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görür.

Görülecek yerlerden bazıları ise; Sultan Sazlığı, Kültepe Örenyeri, Kapuzbaşı Şelalesi, Kayseri Arkeoloji Müzesi’dir.

Kayseri’de Yapmadan Gelme

Tarihi Çarşı ve Bedesten Gezisi: Kayseri gezilecek, görülecek yerler bakımından çok zengin bir şehir. Tarihi kapalı çarşıları ve bedestenlerini gezmek için bir gün ayırmanız gerekebilir. Alışveriş yaparken biryandan da tarihi havayı soluyarak tatilinize renk katabilirsiniz. Pirinççiler, Hacıefendi ve Kapalı Çarşı en önemli ve en bilinen çarşılardan bazılarıdır.

Kayak: Türkiye’deki en gözde kayak merkezlerinden biridir Erciyes Dağı. Kayak için en elverişli kar bu kayak merkezine yağdığı için önemi daha da artmaktadır. Beyazlara bürünen Erciyes Dağı’nın güzelliğine daha yakından dokunmak ve tatilinize eğlence katmak istiyorsanız kayak güzel bir seçenek olabilir.

Doğa Yürüyüşü: Kayseri ve yakın çevresi doğal güzelliklerle çevrilidir. Kapuzbaşı Şelaleleri, Hacer Ormanı, Yedigöller, Sarımsaklı Baraj Gölü ve Beştepeler Piknik alanında, doğanın kucağında yürüyüş yapabilir, yorulduğunuzda ağaçların gölgesinde, kuş sesleri eşliğinde dinlenebilirsiniz. Yürüyüşünüzü yaptıktan sonra eşsiz güzellikteki doğanın içinde piknik yapıp, tatilinize unutamayacağınız bir renk katabilirsiniz.

Kayseri’de Yemeden Dönme

Zengin ve leziz yemeklerden oluşan bir menüye sahip olan Kayseri mutfağında ünü Türkiye’yi aşan birçok tat yer alır.

En bilinen ve sevilen yöresel tatların başında; Kayseri köftesi, aşmakarna, su böreği, arabaşı, Kayseri yağlaması, pehli, sulu köfte, pirinçli köfte saç kebabı, fırınağzı, karın mumbar, yağbari, pöç, kovalama, fincan ağzı, nevzine, un helvası, telteli, dut pekmezi, aside, incir dolması gelir. Mantı, sucuk ve pastırmasının ünü ise ülke sınırlarını aşmıştır.

Yazıyı kısalt...

Kayseri Otelleri

Kayseri yakınında 1 adet otel bulundu.

 
Göreme Suites
  • Otel
  •  

Göreme Suites ( 58 km )

Aydinli Mahallesi, Guvercinlik Sokak, No:3 Göreme Kapadokya Göreme Suites Kapadokya’nın büyülü atmosferinde sizlere çok özel bir tatilin kapılarını aralıyor. Yalnızca 7 odadan oluşan
  • %100
  • 1 kullanıcı oy vermiş
  • 100 puan
  • "Muhteşem" 
  •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

75

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Göreme Suites75,0058348100
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Bölgede Son Rezervasyon