• Gömeç Otelleri - Otel Fiyatları
 •  

Gömeç Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Gömeç

En eski adı Passawanda olan Gömeç, Burhaniye ile Ayvalık arasında asırlık çınarların gölgelediği, zeytin ağaçlarıyla bezenmiş küçük, şirini bir ilçedir. Tabiat Ana her anlamda bonkör davranmıştır Gömeç’e. Küçüklüğünden beklenmeyecek sürprizlerle şaşırtır sizi orada kaldığınız her an. Asırlık bir çınar, hiçbir beklentisi olmadan evini açan insanlar, başınızı döndürecek kadar güzel olan havası, her şey ama her şey bir mutluluk sebebidir Gömeç’te.

Her köşesi ayrı bir değerdir bu şirin ilçenin. Attığınız her adım farklı bir yolculuğa çıkarır sizi ve bir anda aklınızı meşgul eden, canınızı sıkan ne varsa yok olup gider. Büyüler eşsiz güzelliği ve huzuru ile sizi Gömeç. Unutmak ve yeniden başlamak istiyorsanız tüm güzelliği ve huzur kokan havası ile bekliyor sizi Gömeç.

Gömeç’te Görülecek Yerler

Atatürk Kayalıkları: Gömeç’te en dikkat çeker yerlerden biridir Atatürk Kayalıkları. Gömeç - Ayvalık karayolunda ilerlerken, arka kısımlarda bulunan dağlara dikkatli bakarsanız, bir Atatürk profili görebilirsiniz. Şaşılacak derecede benzerlik taşıyan bu kayalıklara, Atatürk Kayalıkları ismi verilmiştir.

Kız Çiftliği Höyüğü: Höyük, Gömeç ilçe merkezinin 3 km kuzeybatısında yer almaktadır. Üzerindeki çiftlikten dolayı halk arasında ‘’Kız Çiftliği Tepesi’’ diye anılmaktadır. Antik kaynaklarda, ünlü coğrafya bilgini Strabon, Sokrates ve Plinius tarafından, bu bölgede: Kisthene adında bir şehrin bulunduğundan söz edilmektedir. Günümüzde Kisthene isminin ‘Kız Çiftliğine’ dönüştüğü de düşünülmektedir. Çiftlik evinin bulunduğu alan, en az 3000 yıllık bir Tunç-Bronz çağı höyüğüdür. Yakınında antik bir burun olan ve üzerinde definecilerin talan ettiği eski Nekropol (Antik mezarlık) bulunan Pyrrha burnu vardır. Kız çiftliği ve Gömeç kıyıları, özellikle gün batımlarında karşısında antik çağın ünlü adaları Apollon -Ayvalık adaları ve yakınındaki Çiçek (Argistra) adasının ve Edremit Körfezinin manzarası ile doyumsuz güzelliği ile büyüler sizi.

Ayvalık: Gömeç’e geldiyseniz, nefes kesen güzellikteki Ayvalık’ı görmeden ve tarihine dokunmadan dönmeyin. Huzur ve taze fesleğen kokan sokakları, sessiz koyları, enfes zeytinyağlı yemekleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarındaki cumbalı Rum evleri, güler yüzlü ve misafirperver halkı, mis gibi kokan ve büyüleyici güzellikteki çam ormanları, miskin kedileri, ip atlayan, top koşturan çocukları ile gidenleri büyüleyen cennetten bir köşedir Ayvalık. Orada kaldığınız her an yeni sürprizlere hazır olmalısınız. Bazen tarihi, bazen eşsiz güzellikteki doğası, bazen de koşulsuz bir sevgi ve içtenlikle evlerinin kapısını açan insanları ile şaşırtır ve mutlu eder sizi. Sonsuz bir güzellik ve sakinlik içinde keşfedilmeyi bekleyen yerler var Ayvalık’ta.

Burhaniye: Gömeç’e yakın yerlerden biridir eşsiz güzellikteki Burhaniye. İmbat rüzgarları, fesleğen kokan sokakları, sokaklarda özgürce bisikletle dolaşan çocukları, zeytin ağaçlarının kapladığı yolları, içinizi ısıtan güneşi, uzaktan gelen ve ruhunuzu dinlendiren dalga sesleri, bahçe içinde evleri, sıcakkanlı ve misafirperver halkı ile gönlünüzü fetheder gördüğünüz andan itibaren. Uzaklaşmak, unutmak ve yeni bir sayfa açmak istiyorsanız Burhaniye’nin sessizliği ve sizi koruyup kollayan havası iyi gelecek size.

Gömeç’te Yapmadan Gelme

Dalış: Tatilinize renk ve heyecan katıp, unutulmaz bir hale getirmek istiyorsanız, Gömeç ve çevresi dalış için birçok seçeneği bünyesinde barındırır. 60 dalış noktası olan Ayvalık ve civarı özellikle balıkadamlar tarafından tercih edilen bir dalış bölgesidir. Mercan reefleri açısından çok renkli zengin dip yapısı bulunan deniziyle, sualtı fotoğrafçıları tarafından da tercih ediliyor. Toplu veya özel kurslarla dalmayı öğrenerek Ayvalık’ın sualtı zenginliklerini keşfedebilir veya sualtı avcılığı yapabilirsiniz. Ayvalık'ta dalış deyince Midilli'ye kadar yaklaşan irili ufaklı adalar topluluğunu düşünmemiz gerekmektedir. Yörenin en popüler dalınacak adaları; Meline adası, İncirli ada, Kız adası, Güneş adası, Kara oda, Batık sığlığı.

Doğa Yürüyüşü: Çınar ve zeytin ağaçlarının gölgelediği toprak yollarda yürürken, doğa’nın size sunduğu güzelliklere bir kez daha hayran kalacaksınız. Temiz havadan ve yeşilin her tonunu barındıran doğanın güzelliklerinden başınız dönecek. Toprak yolun hışırtısı ve rüzgarının esintisi ruhunuzu okşayacak ve her adımda biraz daha hafiflediğinizi hissedeceksiniz.

Gömeç’te Yemeden Dönme

Çok renkli ve çeşitli olan Gömeç mutfağı, Ege ve Balıkesir mutfağının karışımı gibidir. Balıkesir, Marmara ve Ege’de kıyısı olması sebebi ile iki bölgenin de yemek kültürünü harmanlamıştır mutfağında. Zeytin üretiminin gelişmiş olması yemeklerde zeytinyağı kullanımının yaygın olmasını sağlamıştır. İç kesimlerde yemeklerde zeytinyağının yanında çiçek yağı ve tereyağı da kullanılmaktadır. Yöre mutfağı sebze ve ot yemekleri yönünden zengin olup yöre mutfağında ünlü birçok yemek vardır: Askalubrus, mürdük aşı, sarmaşık, börülce, acı filiz kavurması.

Gömeç’te koyun sütünden, jöle kıvamında yapılan harika yoğurdun tadına bakmadan dönmeyin.

Yazıyı kısalt...

Gömeç Otelleri

Gömeç yakınında 1 adet otel bulundu.

 
Ferahi Evler Butik Otel
 • Butik Otel
 •  

Ferahi Evler Butik Otel ( 14 km )

Sakarya mah. Atatürk bulv. 20.sokak No:1,3,5 Ayvalık / Balıkesir Bir ayağınız medeniyette, diğer ayağınızsa doğayla iç içedir şehir merkezine yakın Ferahi Evler Butik Otel’de. 18
 • %97
 • 6 kullanıcı oy vermiş
 • 97 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Oda Fiyatı

En
uygun

110

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Ferahi Evler Butik Otel110,001409297
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller
Bölgede Son Rezervasyon
 • Akkız Han OtelAkkız Han Otel
  En son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi