• Gölcük Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Gölcük Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Gölcük

Ege’nin ışıltısı, en büyük rengi İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlıdır Gölcük. Yeşilin binbir tonuna sahip doğanın çevrelediği, her mevsim bambaşka güzellikler sunan bir göl kasabasıdır burası. Ödemiş’e 18 kilometre mesafede yer alan Gölcük, Salihli’ye 45, İzmir’e 130 kilometre uzaklıktadır. Oldukça ufak ve bir o kadar da sevimli olan bu belde muhteşem göl manzarasına sahip yaylası ile ünlüdür.

Evrenin mucizevi güzelliklerinden biri olan Gölcük, ismini etrafı yeşilliklerle ve ağaçlarla çevrili ufak bir krater gölünden almaktadır. Bu şirin kasabada yer alan ve 8 metre derinliğe sahip krater gölü her mevsim farklı ve güzel görüntüler sunuyor tatilcilere. Doğa ile iç içe olmak, güne rengarenk çiçeklerin mis gibi kokusuyla başlamak ve temiz havanın tüm hücrelerinizi ele geçirdiğini hissetmek istiyorsanız Gölcük otelleri unutamayacağınız bir tatil yaşatmak için sabırsızlanıyor.

Gölcük’te Görülecek Yerler

Gölcük Yaylası: Gölcük’ün rengine renk, güzelliğine güzellik katan yeşilin büyüsünde bir yerdir Gölcük Yaylası. Ödemiş ilçesinde bulunan Gölcük Yaylası, özellikle bahar aylarında harika bir renk cümbüşü sunar tatilcilere. Tabiat Ana’nın her şeyin en güzelini sunduğu yayla, Ödemiş’e 18, İzmir’e ise 130 kilometre uzaklıktadır. Bu cennet köşede 810 dekarlık bir göl bulunmaktadır. Tarihi bir öneme de sahiptir bölge. Karamanoğulları yaylada at beslerlermiş. Yakın bir dönemde, devrin Başbakanı Şükrü Saraçoğlu tarafından parsellenmiş ve halka dağıtılmıştır. Ülkenin en kaliteli patatesleri bu eşsiz güzellikteki yaylada üretilmektedir. Aynı zamanda; ceviz, erik, kestane, kızılcık, kiraz ve elma da başlıca tarım ürünlerini oluşturur. Bozulmamış doğasıyla hafızalarınızda büyük bir yer edinecek olan Gölcük Yaylası’ndayken; zaman kavramını unutacak, doğanın içinde kaybolduğunuzu hissedeceksiniz.

Bozdağ Kayak Merkezi: Ödemiş’e bağlı bir köy olan Bozdağ Köyü, özellikle kış turizmi açısından büyük bir öneme sahiptir. Son yıllarda Türkiye'nin önemli ve popüler kayak merkezlerinden biri olan Bozdağ Kayak Merkezi, köyün içinde bulunan dağın zirvesinde bulunmaktadır. Kış aylarında tatil yapıp karların tadını doyasıya çıkarmak isteyenlerin tercihleri arasında gelen Bozdağ Kayak Merkezi'ndeki kayak alanları, 1528-2157 metre yükseklikleri arasındadır.

Ödemiş Müzesi: Ödemiş ilçesinde bulunan ve tarihin tozlu sayfalarını aralamanıza yardımcı olan Ödemiş Müzesi, Eski eserler koleksiyoneri olan Muttahar Başoğlu'nun hazineye bağışladığı arsası üzerinde inşa edilmiştir. Müze toplamda iki kattan oluşmaktadır ve başta etnografik eserler sergilenirken arkeolojik eserlere de yer verilmiştir. Burada teşhir edilen eserlerin çoğunu Eski Tunç Çağı, Klasik, Arkaik ve Bizans çağlarına aittir. Kalıntıların çoğu ise; ağırşaklar, seramik, süs eşyaları, pişmiş toprak heykelleri, mermer heykeller, bronz ve cam eserler bulunmaktadır. Deniz, kum, güneş haricinde de bir şeyler yapmak isterseniz Ödemiş Müzesi geçmişe yolculuk yapmanız için yardımcı olacaktır.

Gölcük’te Yapmadan Gelme

Doğa Yürüyüşü: İnsanların Gölcük’e gelme nedenlerinden biridir Gölcük Yaylası’nda, uçsuz bucaksız yeşilin gölgesinde yapacakları yürüyüş. Mis gibi kokan rengarenk çiçekler, dalından koparıp yiyebileceğiniz ceviz, erik, kiraz ve elma ağaçları, kıpırtısızca duran ve sadece huzur veren gölün çevresinde yürürken zaman kavramını unutacak, doğanın içinde kaybolacaksınız. Attığınız adımlara rüzgarın uğultusu, kuş sesleri ve yaprakların hışırtısı eşlik edecek. Tüm bu güzellikler içinde zamanın durmasını isteyeceksiniz.

Kayak: Gölcük – Ödemiş tatiliniz kış aylarına denk geliyorsa Bozdağ Kayak Merkezi’ne günübirlikte olsa mutlaka uğrayın. Son yıllarda önemli ve popüler kayak merkezlerinden biri olan Bozdağ Kayak Merkezi, köyün içinde bulunan dağın zirvesinde bulunmaktadır. Kış aylarında tatil yapıp karların tadını doyasıya çıkarmak isteyenlerin tercihleri arasında gelen Bozdağ Kayak Merkezi'ndeki kayak alanları, 1528-2157 metre yükseklikleri arasındadır.

Piknik: Gölcük Yaylası piknik için biçilmiş bir kaftandır adeta. Doğanın uyanışına yakından şahit olmak, çiçek kokularını içinize çekmek, rüzgarın saçlarınızın arasından geçmesini hissetmek ve kuş sesleri eşliğinde yemeğinizi yemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yemeğinizi yedikten sonra gölün çevresinde yapacağınız yürüyüş ruhunuzu hafifletecek, içinizi huzur kaplamasına neden olacaktır.

Yamaç Paraşütü: Tatilinize renk, eğlence ve adrenalin katacak birçok spora ev sahipliği yapar Gölcük - Ödemiş. Bölgede yamaç paraşütü de son zamanlarda gözde olan sporların başında gelir. Ovacık, Gölcük, Subatan, Hamamköy Yaylaları ve Ayı Çukuru mevkii yamaç paraşütü için uygun parkurların başında gelir.

Gölcük’te Yemeden Dönme

Gölcük mutfağı İzmir ve Ege mutfağının harmanlanmış hali gibidir. Burada, her Ege kasabasında olduğu gibi deniz ürünleri, çeşit çeşit otlar ve zeytinyağlılar sofraların vazgeçilmezleri arasında gelir. Isırgan, cibez, turpotu, ebegümeci, hindibağ, şevket-i bostan, gelincik, labada, kuşotu helvacık, radika, denizbörülcesi ve kuşkonmaz İzmir ve kıyı Ege'de en çok tüketilen otlar arasındadır.

Gölcük’ün bilinen, sevilen ve en çok tüketilen tatlarından bazıları; enginar dolması, gerdan tatlısı, nohutlu mantı, patlıcan salatası ve ıspanaklı İzmir Makarnasıdır.

Yazıyı kısalt...

Gölcük Otelleri

Gölcük yakınında 1 adet otel bulundu.

 
Megapole Hotel
  • Otel
  •  

Megapole Hotel ( 77 km )

Mürsel Paşa Bulvarı Bozkurt Cad. No.30 Kahramanlar / İzmir İzmir Enternasyonel Fuarı’na 5 dakika mesafede yer alan Megapole Otel, modern bir biçimde dekore edilmiştir. İzmir’in
  • %64
  • 5 kullanıcı oy vermiş
  • 64 puan
  • "Güzel" 
  •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

70

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Megapole Hotel70,007656664
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.