• Enez Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Enez Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Enez

Edirne’nin en çekici ilçelerinden biri olan Enez, tertemiz denizi, kumsalı, sofraların baş tacı olan leziz balık çeşitleri ve tarihin gölgesindeki tarihi eserleri ile her mevsim farklı alternatifler sunar ziyaret edenlere. Yunanistan ile Bulgaristan sınırında bulunan ve Trakya topraklarında olmasına rağmen Saroz' un imbatlarıyla nefes tazeleyen "Bir Başka Egeli" dir Enez.

Benzersiz bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Enez, gökyüzünün denizle buluştuğu tatil bölgelerinden biridir. Adını Yunan prensi Eneyaz'dan alan Enez, eski çağlarda Yunanlılar tarafından kurulmuştur. Dört mevsim ayrı güzellikler sunan Enez otellerinin çoğu denize yakın bir şekilde konuşlanmıştır.

Enez’de Görülecek Yerler

Ainos Antik Kenti: Edirne – Enez’in en sık ziyaret edilen yerlerinden biridir Ainos Antik Kenti. Kazıldığı her noktada önemli kalıntılar çıkartılan antik kent, köklü bir tarihe sahiptir. Türkiye’nin en batısında bulunmakla birlikte, antik çağdaki yazarların kaynaklarında adı geçmektedir. Enez Antik Kenti olarak da bilinmektedir. 1971 yılında yapılan kazılarda zengin bir tarihi kalıntının çıkarılmasına devam edilmiştir ve ilgi çekici mozaiklerle süslenmiş kilise ve Aiol sütun başlığı antik kentin önemli yapıtları ve kalıntıları arasındadır. Antik Ainos kazı alanını çevreleyen Enez Kalesi surlarından güneşin Meriç nehrinin öbür yakasında, Yunanistan' a ait dağların ardından batışını izlemek büyüleyicidir.

Saros Körfezi: Enez ve yakın çevresi doğal güzelliklerin çevrelediği bir tabiata sahiptir. Güneyde Gelibolu Yarımadası, kuzeyde Trakya bulunan ve üçgen görüntüsü altında doğanın muhteşem göründüğü noktada yükselen bir körfezdir antik çağda Melas Kolpos olarak da bilinen Saros Körfezi. Dünya’da kendini temizleyen üç körfezden biri olduğu söylenir Tabiat Ana’nın özenerek yarattığı Saros Körfezi’nin. Ege Denizi'nin en tuzlu bölümünden biri konumundadır ve çevresinde yerleşme olan küçük adalar barındırır. Doğanın renklerinin uyumuna daha yakından şahit olmak ve temiz havayı tüm hücrelerinizde hissetmek istiyorsanız, Enez tatilinizde Saros Körfezi’ne uğramadan dönmeyin.

Gala Gölü: Meriç deltasının en bereketli noktalarından biri olan Gala Gölü, kuşların özgürlüğünü en açık şekilde gözler önüne serer. Edirne'nin Enez ve İpsala ilçeleri arasında bulunan bu göl, nesli tükenmekte olan kuş türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Karabatak ve tepeli pelikan bu kuş türlerinden bazılarıdır. Doğanın tüm güzelliklerini önünüze seren Gala Gölü, 2005 yılından bu yana milli park özelliği de taşımaktadır. 6 bin hektarlık bir alanda kendini gösteren Gala Gölü Milli Parkı, kuş zenginliğiyle gökyüzünde adeta bir görsel şov sunuyor ve ziyaret edenlere şaşırtıcı, bir o kadar da muhteşem saatler yaşatıyor.

Enez’de Yapmadan Gelme

Balık Festivali: Enez'de 1970’li yılların sonundan bu yana her yıl temmuz ayı içerisinde düzenlenen bir Balık Festivali var. 1989' dan itibaren ise bu festivale "avcılık" konsepti de eklenerek festival, Av ve Balık Festivaline dönüştürülmüştür. Konserler, çeşitli gösteriler, sergiler, konuşmalar ve halk oyunlarını yapıldığı festivalin her anı bayram tadında ve coşkusunda geçiyor. Aynı tarihlerde buradaysanız, festivale uğramadan tatilinizi noktalamayın.

Dalış: Enez ve yakın çevresi tatilinize renk katacak birçok spor aktivitesine ev sahipliği yapar. Saros Körfezinin doğal güzelliklerinin başında deniz gelmektedir ve tam da bu nedenle birçok dalış kulübü bölgeye akın eder. Sualtı zenginliklerin en yoğun olduğu ve dalmaya elverişli diğer bölgeler ise Mecidiye ve Erikli sahil yerleşimleri civarında yer almaktadır. İbrice, Minnoş Kayalıkları, Toplar Burnu ve Harmankaya ise dalış için tercih edebileceğiniz diğer seçenekler arasındadır.

Enez’de Yemeden Dönme

Adeta bir balık cennetidir Enez. Taze ve çeşit çeşit balıklar sofraların vazgeçilmezi, baş tacıdır adeta. Birbirinden lezzetli balıkların yanında sunulan bol yeşillikli salatalar ise sofraların olmazsa olmazları arasında gelir.

Enez otellerinde ve yakın çevresindeki restoranlarda her damak tadına ve her keseye uygun yemek çeşitlerini bulmak mümkün. Ama oraya kadar gidip, Üzmene Gölü' nün beyaz etiyle ve ızgarası ile meşhur "Üzmene Kefali"ni denemeden dönmeyin.

Yazıyı kısalt...

Enez Otelleri

Grand Eceabat Hotel
  • Otel
  •  

Grand Eceabat Hotel ( 49 km )

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:2/A Eceabat / Çanakkale Doğa ile iç içe olan Grand Eceabat Hotel, Gelibolu Yarımadası’nın merkezinde yer alır. Ailenizin sıcaklığını ve
  • %90
  • 4 kullanıcı oy vermiş
  • 90 puan
  • "Muhteşem" 
  •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

44

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Grand Eceabat Hotel44,004891690
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller