• Davraz Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Davraz Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Davraz

Isparta’ya bağlı olan Davraz, Akdeniz Bölgesi’nin göller yöresinde bulunan görkemli Davraz Dağı’nın gölgesindedir. Antalya’ya yakınlığı ve gelişmeye müsait konumu nedeniyle ayrı bir avantaja sahiptir bu şirinlikte sınır tanımayan ilçe. Davraz’ın coğrafi özellikleri, kayak dışında diğer doğa sporlarının da yapılmasına imkan tanımaktadır.

Özellikle kış aylarında popülerliği artan Davraz Dağı, 2635 metre yüksekliği ile Isparta Ovası'nı kuşatan dağlar arasında en yüksek olanıdır. Dağın yamaçlarından Isparta Ovası ve Eğirdir Gölü'nü değişik açılardan izlenme olanağı bulabilirsiniz. Gördüğünüz doğal güzellikler karşısında nefesiniz kesilir ve evrenin mucizelerine bir kez daha yakından şahit olmanın mutluluğunu yaşarsınız. Davraz otellerinde konaklarken doğal güzelliklerin gölgesinde, mis gibi havayı tüm hücrelerinizde hissederek unutamayacağınız bir tatil yaşayacaksınız.

Davraz Görülecek Yerler

Davraz Kayak Merkezi: Isparta’nın göz bebeği Davraz, en çok kış sezonunda ziyaretçi çeker çünkü Davraz Dağı, son yıllarda Türkiye’deki popüler kayak merkezlerinden biri olma yolunda. Isparta – Davraz’a geldiyseniz ve beyaza bürünen eşsiz güzellikteki doğa içinde yürüyüş ya da kış sporları yapmak istiyorsanız Davraz Kayak Merkezi tüm güzelliklerini önünüze sermeye hazır.

Eğirdir Gölü: Isparta’nın güzelliğine güzellik, rengine renk katan yerlerden biridir Tabiat Ana’nın bonkör davrandığı Eğirdir Gölü. Türkiye’nin 4. büyük gölüdür ve genelde camgöbeği renginde olan göl, bazı gün ve saatlerde değişik renklere büründüğü için halk arasında yedi renkli olarak da anılmaktadır. Nefes kesen güzellikteki bu gölde, Eğirdir ilçesinin üzerinde bulunduğu yarım adanın bir uzantısı gibi küçük iki ada vardır. Yeşilada (Nis) diğeri Can Adadır. Yeşil ada üzerinde 100 kadar ev bulunmaktadır. Balık çeşidinin bol olduğu adada, balıkçılığı Yeşilada sakinleri yapmaktadır.

Kovada Gölü Milli Parkı: Davraz’a geldiyseniz, Isparta’nın güzelliklerini görmeden, yakından şahit olmadan dönmeyin. Bu güzelliklerin başında Kovada Gölü Milli Parkı gelir. Benzersiz flora zenginliği ve yaban hayatı çeşitliliğinin yanı sıra, açık havada dinlenme ve eğlenme imkanları bakımından büyük potansiyele sahip olması Kovada Gölü ve çevresini milli park yapmaya yetmiştir. 1. Derece SİT alanı olan milli parktaki 9 km genişliğinde ve oldukça sığ olan gölün çevresi 20,6 km’dir. Derinliği ise 6-7 m’ye kadar iner. Kızılçam, karaçam, ardıç ağaçlarının gölgesindeki milli parkta yürüyüş, kampçılık, manzara seyretme ve tırmanma ziyaretçilerin katılacağı uğraşlardan bazılarıdır.

Davraz’da Yapmadan Gelme

Kayak: Isparta’nın 26 km güneydoğusunda yer alan ve güzelliği ile büyüleyen Davraz Dağı, kayak için elverişli imkanlar sunar ve popülerliği gün geçtikçe artmaktadır. Eğirdir Gölü’nün harika manzarası eşliğinde kayak yaparken bu eşsiz coğrafyaya bir kez daha hayran kalacaksınız. Davraz kayak merkezinde, doğal dokunun yumuşaklığı ve mükemmel kar kalitesi ile yeni başlayan kayakçılara tehlikesiz rotalar, profesyonel kayakçılara ise gönüllerince kayabilecekleri, ortalama 8 ila 10 kilometreye ulaşan benzersiz parkurlar bulunmaktadır. Ayrıca kayak dışında da birçok doğa sporunun yapılabilmesi için imkanlar mevcuttur.

Yamaç Paraşütü: Son yıllarda Isparta’da yamaç paraşütü yaygın bir şekilde yapılmaya başlamıştır. Güllerin gölgesindeki bu güzel coğrafyada yamaç paraşütü yaparken hafiflediğinizi ve zihninizde sizi yoran her şeyin geride kaldığını göreceksiniz. Eğirdir ilçesinde Karatepe Mevkii’nde ve Davraz Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi 1.800 m doğu pistlerinden yapılan uçuşlarda şehre, doğal güzelliklere yakından şahit olmanın keyfine varacaksınız.

Su Sporları: Isparta ve yakın çevresi birçok spor için uygun olduğu gibi su sporları içinde uygun imkanlara sahiptir. Yeşilin binbir tonunu barındıran Eğirdir Gölünde su bisikleti, su kayağı, yüzme, yelken, ve kürek gibi sporların yanı sıra balık avcılığı da yapılabilmektedir. Kovada Gölü Milli Parkı’nda ise amatör balık avcılığı, su sporları, dağcılık, kuş gözlemciliği, trekking imkanları bulunmaktadır. Davraz otellerinde konaklarken bir yandan Isparta’nın, Davraz’ın güzelliklerine yakından şahit olacak, bir yandan da tatilinize renk katmak için birçok aktiviteye katılma şansını yakalayacaksınız.

Davraz’da Yemeden Dönme

Davraz – Isparta bölgesi tarım ve meyvecilik yönünden zengin bir yöre olduğu için, bu zenginlik mutfağa da yansımıştır. Sağlıklı, leziz ve hafif yemeklerden oluşan yöre mutfağında sebze yemekleri kadar etli yemeklere de yer verilmiştir.

Davraz yöresel tatlarından bazıları; fırın kebabıi tutmas, tapalak, çömlek kebabı, miyane, Yalvaç güllacı, tandır kebabı, Isparta Kabak Tatlısı, sazan dolması, haşhaş helvası, et sulu zerde, bazdırma, tirit ve sazan papaz yahnisi’dir.

Yazıyı kısalt...

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Bölgede Son Rezervasyon