• Cide Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Cide Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Cide

Karadeniz kıyısında yer alan ve şirinlikte sınır tanımayan Cide, Kastamonu’ya bağlıdır. Yemyeşil ormanlarla çevrilmiş vadileri, sarı yazması, tertemiz havası, bakir koyları, masmavi denizi, vadilerden denize kavuşmak için coşkuyla akan dereleri, misafirperver insanları ve birbirinden leziz yemekleri ile masal kapısının ardındaki büyü gibidir Cide.

Güzeller güzeli Cide’ye giderken, bakir kalmış sahilleri karşılar sizi önce yollarında. Yemyeşil vadilerinden gelip köylerin ortasından geçerek sakin bir kumsalda denize kavuşan dereler ise, Kastamonu Cide’de sık karşılaşılan manzaralardan biridir. Uzun bir kumsala sahip olan, Kastamonu Cide’nin 11 kilometrelik sahil şeridinde birçok birbirinden güzel koy, yerel halk tarafından Batı Karadeniz kıyılarında en çok tercih edilen denizlerinden biridir. Eğer doğanın yanı başında, huzur dolu bir tatil yapmak istiyorsanız Kastamonu Cide otelleri sizin için doğru adres.

Cide’de Görülecek Yerler

Gideros Koyu: Cide’ye 15 kilometre mesafededir cennetten kopup, gelmişçesine güzellikte olan Gideros Koyu. Yol boyunca ilerlerken ilk Gideros Kalesi gösterir kendini ve hemen yanında şirin mi şirin bir dinlenme yeri bulunur. Gideros Koyu antik dönemde de bir tersane ve korunak yeri olarak kullanılmıştır. Tabiat Ana’nın özenerek yarattığı bu koya adım attığınız anda büyüleyecek sizi her köşesi. İsmi Cenevizlilerden kalmıştır ve yapabileceğiniz birçok aktivite vardır. Balık tutarken, denize girerken ya da yürüyüş yaparken hafiflediğinizi ve içinizin huzur kapladığını hissedeceksiniz.

Rıfat Ilgaz’ın Evi: Türk Edebiyatına Hababam Sınıfı, Karartma Geceleri, Sarı Yazma gibi pek çok yapıt kazandıran Rıfat Ilgaz 1911 yılında Cide’de doğdu ve 82 yıllık ömrünün önemli bölümünü burada geçirdi. Karadeniz kıyısındaki yer alan ve doğadaki tüm renklerin buluşma noktası olan, Cide’de yer alan Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi, ilçeye renk katan, anlam veren yerlerden biridir. Yazarın doğduğu evde kitapları, fotoğrafları ve kişisel eşyaları sergileniyor. Evin her köşesi, her duvarı Ilgaz’dan anılar taşıyor. Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi’ni görmeden Cide gezinizi sonlandırmayın.

Kastamonu: Göz alabildiğine uzanan yemyeşil yaylaları, leziz yöresel tatları, plajları, antik kentleri, milli parkları, yöresel el sanatları, hanları ve sıcakkanlı insanları ile huzurlu bir dünyanın kapılarını aralar size Kastamonu. Şehrin her köşesinde yakın dönem Osmanlı sivil mimarisinin özgünlüğünü yitirmemiş birbirinden çarpıcı örneklerini görebilirsiniz. Tatil dendiğinde deniz - kum - güneş diyenlere, kar ve kayak diyenlere, tarih ve kültür diyenlere, doğaseverlere, maceraperestlere kısacası herkesin tatil anlayışına hitap eder güzeller güzeli Kastamonu.

Cide otelleri konum olarak hem ilçe merkezine hem de sahile yakındır. Doğal güzellikler ile iç içe tatil yapmak ve aynı zamanda da ilçe merkezindeki alış veriş noktalarına, restoranlara yakın olmak istiyorsanız, Cide otelleri en doğru adrestir.

Cide’de Yapmadan Gelme

Su Altı Dalış: Doğal güzelliklerle çevrili Cide, birçok spora ev sahipliği yapar. Cennetne bir köşe olan Gideros Koyu, su altının güzelliklerine yakından şahit olmak ve dalış yapmak için uygun yerlerden biridir. Cide – Gideros Koyu, Çatalzeytin – Ginolu Koyu ile sahil bandı dalış sporu meraklılarının uğrak yerleri arasında gelir.

Rüzgar Sörfü: Yeşil ve mavinin eşsiz uyumundaki Cide’de son yıllarda popüler olan sporlardan biri de rüzgar sörfüdür. Karadeniz sahil bandında yer alan; Cide, Doğanyurt, İnebolu, Abana, Bozkurt Çatalzeytin çevresi rüzgar sörfü için uygun seçenekler sunar tatilcilere.

Cide’de Yemeden Dönme

Cide – Kastamonu doğal ve tarihi güzelliklerinin yanında zengin mutfağı ile de göz doldurur. Bu zenginliğin başlıca sebebi; bitki örtüsündeki çeşitli ve tabiata dayalı yetiştirilen hayvan varlığıdır. Yabani otlar, bitkiler, dağ çileği yanında her türlü sebze ve birçok meyve Kastamonu topraklarında yetişmektedir. Ayrıca, Türkiye’nin en kaliteli sarımsağı burada yetişmekte ve ihraç edilmektedir.

Cide yöresel tatlarından bazıları; pırasa dolması, çemen, tirit, mancar yemeği, banduma, cırık tatlısı, ekşili pilav, kuyruklu dolma, anakız çorbası, ceviz helva, yumurtalı börek ve caba güvecidir.

Yazıyı kısalt...

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Çevrede Neler Var

Gezilecek Yerler Gideros Koyu (2 km)
Ilıca Şelalesi (28 km)
Valla Kanyonu (34 km)
Ulukaya Şelalesi (33 km)
Amasra Kalesi (55 km)
Amasra Plajı (55 km)
Göldere Şelalesi (55 km)
Tokatlı Kanyonu (75 km)
Bulak Mağarası (76 km)
İnkumu Plajı (71 km)

Ulaşım Zonguldak Havalimanı (89 km)