• Beypazarı Otelleri - Otel Fiyatları
  •  

Beypazarı Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Beypazarı

Ankara’ya 98 kilometre mesafede, tarihi İpek Yolu üzerinde doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerin gölgesinde bir ilçedir Beypazarı. Binlerce yıllık geçmişe sahip bu şirin ilçe birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olup, diğer Anadolu kasabalarından mimari yapısı ile ayrılmaktadır. Tarihe ışık tutan sıra sıra dizilmiş eski evlerin bulunduğu sokaklarda yürürken zaman ve mekan kavramı yok olup gidecek, hayallerine doğru adım attığınızı ve canınızı sıkan her şeyin geride kaldığını hissedeceksiniz.

Anadolu kültürünün harmanlandığı Beypazarı, tarihi eserleri, saray mutfağı tarzındaki leziz yemekleri, sıcakkanlı halkı, 200 yıllık çarşısı, mistik atmosferi, huzur kokan sokakları, 3500 yıllık serüvene şahitlik etmiş konakları ile masalsı bir dünyanın kapılarını aralar ziyaret edenlere. Beypazarı otellerinde konaklarken günümüz ve tarih arasında yolculuk yapacak ve evinizin konforunu, huzurunu aramayacaksınız.

Beypazarı Görülecek Yerler

İnözü Vadisi: Ankara’nın birçok ilçesini sarar İnözü Vadisi. Türkiye’deki 184 kuş gözlem alanından biridir. 100'ün üzerinde kuş türü, 60'ın üzerinde kelebek türü vadi üzerinde bir arada yaşamaktadır. Bunların birçoğu nesli tükenmekte olan türlerdendir. Arkeolojik olarak da önemli bir yer olan İnözü Vadisi, yakın tarihimizde Beypazarı halkının yazlarını geçirdiği, bağ evlerinin bulunduğu, asma bağları ve bahçelerle çevrili bir bölge olmuştur. Doğal SİT alanı olarak korunan İnözü Vadisi’ni görmeden Beypazarı gezinizi tamamlamayın.

Eğriova Yaylası: Ankara’da turizm açısından önemli yerlerden biri de, Beypazarı’na 50 kilometre mesafedeki Eğirova Yaylası’dır. Tüm yeşil tonlar ve içerisindeki göl ziyaret edenleri büyülüyor. Ormanlık alanlarında kuş sesleri eşliğinde yürüyüş yapabilir, göl kenarında balık tutabilir ya da yorulduğunuzda ağaçların gölgesindeki mesire alanında piknik yapabilirsiniz.

Abbaszade Konağı: Beypazarı’ndaki görülmesi gereken yerlerin başında Abbaszade Konağı gelir. 19. cu yüzyılda yapımına başlanılan ve iki yıl içerisinde tamamlanan yan yana iki konaktan biridir. Osmanlı döneminin mimarisini yansıtan konak, Beypazarı Belediyesi tarafından restore edilip, ‘Yaşayan Müze’ olarak ziyarete açılmıştır. Bu eşsiz konakta, tarihi eşyaların yanı sıra yörenin en özel kıyafetleri olan ‘Bindallı’ örnekleri de sergilenmektedir.

Hıdırlık Tepesi: Beypazarı’nın ruhuna daha yakından dokunmak ve tüm güzelliklerini bir arada görmek isterseniz Hıdırlık Tepesi ilk adreslerinizden biri olabilir. Beypazarı’nın tümüne hakim olan tepeden, doğal güzelliklerin ve tarihi konakların ön plana çıktığı şehir dokusunu tüm ayrıntılarıyla seyredebilirsiniz.

Beypazarı’nda Yapmadan Gelme

Tarihi Çarşı Gezisi: Beypazarı’nın her köşesi, her sokağı şaşırtıp, büyülüyor ziyaret edenleri. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri ise 200 yıllık bir geçmişi olan tarihi çarşı ziyareti oluyor. Demir ustaları, dokumacılar, telkari ustaları, arastacılar ve bakırcılar esnaf gruplarından bazıları. Çarşı içerisinde inanılmaz derecede birlik ve dayanışma var. Beypazarı’na geldiyseniz, tarihi çarşılarında alışveriş yapmadan ve güler yüzlü esnafıyla iki lafın belini kırmadan tatilinizi noktalamayın.

Beypazarı Festivali: Haziran ayının ilk haftası yolunuz Beypazarı’na düştüyse, geleneksel olarak düzenlenen festivale katılmadan gezinizi sonlandırmayın. Birçok aktivitenin renk kattığı ‘Beypazarı Tarihi Evler, Havuç ve Güveç Festivali’nde akşamları halk konserleri ve çeşitli gösteriler festivalin daha da coşkulu geçmesini sağlıyor. Bayram neşesi tadında geçen şenlik 3 gün boyunca devam ediyor ve Beypazarı’nın güzelliğine güzellik katıyor. Ayrıca festival Türk - Japon kültürlerini bir araya getiriyor. Birçok ülke, Türkiye'den 50 civarında yöre ve ilçe Beypazarı'nda kendi bölgelerini temsil etmek ve tanıtmak amacıyla bu festivale katılıyor. Festival boyunca Beypazarı otelleri ve pansiyonlarında konaklayarak, hem tarihi havayı solumuş, hem de renkli atmosferine şahitlik etmiş olacaksınız.

Beypazarı’nda Yemeden Dönme

Şirinlik muskası Beypazarı, tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra yöresel yemekleri ile de ilgi odağı olmuştur. Anadolu lezzetlerinin harmanlandığı yemekleri, sunumunun inceliği ve zarafetinden dolayı ‘İnce Takım’ olarak adlandırılır. Saray mutfağı olarak da bilinen Beypazarı mutfağı, müptelası olacağınız yemekleriyle tatilinize bambaşka bir tat katıyor.

En bilinen ve sevilen yöresel tatlarının başında; etli güveç, tarhana çorbası, etli dolma, baklava, höşmelim ve Beypazarı kurusu’dur. Ayrıca Türkiye’deki havuç ihtiyacının %60’ı, Beypazarı’nda yetiştirilen havuçtan karşılanır.

Yazıyı kısalt...

Beypazarı Otelleri

Beypazarı yakınında 1 adet otel bulundu.

 
Büyük Abant Oteli
  • Otel
  •  

Büyük Abant Oteli ( 74 km )

Abant Bolu Abant Gölü’nün hemen kenarında yer alan Büyük Abant Oteli, açıldığı yıldan bu yana Abant’a gelen
  • %100
  • 1 kullanıcı oy vermiş
  • 100 puan
  • "Muhteşem" 
  •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

200

.00 TL

Yarım Pansiyon
 
Büyük Abant Oteli200,0073532100
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller
Bölgede Son Rezervasyon