• Akyaka-Gökova Otelleri - Otel Fiyatları
 •  

Akyaka-Gökova Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Akyaka Gökova

Tanrı’nın insanlığa armağanı gibidir Akyaka Gökova. Yemyeşil çam ağaçlarıyla masmavi denizin insanı içine çektiği, büyüleyici güzellikteki manzarasına saatlerce bıkıp usanmadan, hayranlıkla bakılabilen, sabaha karşı cırcır böcekleriyle uyanıp, denizden gelen motor sesinin yalınlığı ve mükemmelliği ile tekrar uykuya dalınabilen, sessiz huzurlu, aşık olunası bir yerdir Akyaka Gökova. Güzelliği mıknatıs gibi çeker gidenleri, orada kaldığınız her an aklınıza kazınır ve kolay kolay geçmez etkisi.

Bulutsuz gecelerde gökyüzüne bakıldığında yıldızların ışıltısı şaşırtır ve büyüler sizi. Masal diyarında gibi hissedersiniz orada kaldığınız anlarda kendinizi. Portakal ağaçlarının kokusu karışır denizin kokusuna ve başınız döner mutluluktan. Tam da o an, zaman dursun istersiniz. Huzur ele geçirir tüm hücrelerinizi ve koşulsuz teslim olursunuz Akyaka’nın sihrine, güzelliğine, nazlı duruşuna. Onu keşfetmeniz ve ruhuna dokunmanız için tüm büyüsüyle bekliyor sizleri.

Akyaka Gökova’da Görülecek Yerler

Kadın Azmağı: Akyaka Gökova’nın en meşhur yeridir Kadın Azmağı. Pırıl pırıl, cam gibi olan suyu, doğal kaynak suyu olup, tatlı sudur ve Ph değeri yüksek olduğu için sodalı su gibidir. Dünya da eşi bulunmayan bir doğal akvaryumdur. Burada her şeyi unutabilir, yosunları, dipteki balıkları ve su yılanlarını izleyebilirsiniz. Ya da Azmağa atlayıp üzerinizdeki bütün negatif enerjiyi serin sulara bırakıp, huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Sedir Adası: Diğer adı Kleopatra Adası olan Sedir Adası, turkuaz ve mavinin her tonundaki deniziyle Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden biridir. Zeytin ağaçlarıyla kaplı Ada'da, doğal güzelliklerin yanı sıra Helenistik ve Roma dönemlerine ait antik tiyatro, agora ve antik liman kalıntılarını da bünyesinde bulunuyor. Oolotik adı verilen kendine has kumu ve turkuazdan maviye uzanan benzersiz denizi, adayı gerçekten özel kılıyor. Rivayete göre adadaki kum, Kleopatra ve Antonius için Mısır'dan özel olarak taşınmış. Dünya'nın iki yerinde var olduğu bilinen bu özel kumun en önemli özelliği de ateşte yanıyor olmasıdır. Karbonatlı çamurun bir çekirdek etrafında birikmesiyle oluşan kumların denize kattığı eşsiz güzellikteki renk de, Ada'nın görülmeye değer olan diğer özelliklerinden biridir. Kumların bir benzerinin de Kızıldeniz'de olduğu bilinmektedir.

Çınar Sahili: Akyaka Gökava’ya 3 km mesafede olan, en popüler ve en güzel sahillerinden biridir Çınar sahili. En az sahili kadar doğası da güzel olan bu cennet köşeye yürüyerek ulaşmak isterseniz, çok keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor olacak. Kıyıdaki zakkumlar gölgelenmenize olanak sağlayacak, berrak masmavi deniz büyüleyecek. Hemen sahilin arkasındaki dağa tırmanırsanız, sahili olabildiğince yukarıdan görüp, bir kez daha hayran olacaksınız.

Akyaka Gökova’da Yapmadan Gelme

Köy Turları: Akyaka Gökova güzel ve büyüleyici olmakla kalmamış, çevresindeki her yeri de güzelleştirmiş adeta. Adım attığınız her sokak, her köşe başı sürprizlerle karşılıyor ve farklı bir yolculuğa çıkarıyor sizleri. Akyaka Gökova'nın biraz dışına çıkarak köy hayatını, bölgenin doğal ve kültürel zenginliklerini merak edenler ve farklı bir tatil günü yaşamak isteyenler için çevre köyler görülmeye değer. Rehber eşliğinde yapılan safari turlarında kendinizi dağ yollarında, nehirler ve bölgenin olağanüstü doğal güzellikleri arasında bulacaksınız.

Kitesurf: Yaz boyunca sürekli esen rüzgarlar sayesinde, Türkiye’nin en iyi kitesurf alanlarından birisi olmuştur Akyaka Gökova. 3 km’lik sığ ve kumluk sahili, 6 ay boyunca batıdan sahile doğru esen 3-6 bfr sabit rüzgarı ile Akyaka Gökova bu sporda dünya standartlarında koşullar sunuyor. Eşsiz bir doğanın kucağında tatil yapmanın yanında biraz heyecan arıyor ve spor yapmak istiyorsanız, Akyaka Gökova sunduğu birçok seçenekle gönlünüzü fethedecek.

Kaya Tırmanışı: Tatilinize renk ve heyecan katmak için en güzel aktivitelerden biridir kaya tırmanışı. Ve birçok yerli ve yabancı turist tarafından çok talep görür. Çınar Plajı'nın hemen üst tarafında yer alan kayalıklarda güzel manzaraya karşı açılmış farklı derecelerdeki 7 rota hem eğitime yeni başlayanlar hem de kendini geliştirmek isteyenler için çok uygun. Tüm malzemeler Gökova rüzgar tarafından sağlanmakta. Akyaka Gökova'da yılın 12 ayı bu spor için uygun ortamı bulabilirsiniz.

Azmak Turu: Su kuşları, tatlı su kaplumbağaları, balıklar ile Azmak’ta tekne turu yapmanın keyfi bambaşkadır. Yaz-kış zmak çıkışındaki tur tekneleri ile balıkları izleyerek gezebilirsiniz.

Doğa Yürüyüşü:Akyaka Gökova’da yapacağınız doğa yürüyüşü sayesinde tüm hücrelerinizin yenilendiğini ve uzun zamandan beri ilk defa nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Portakal ağaçları arasında dolaşıp, kavak ağaçlı yollarda kuş sesleri eşliğinde yürüyerek Akyaka Gökova’nın ruhuna daha yakından dokunabilirsiniz.

Akyaka Gökova’da Yemeden Dönme

Bazı farklılıklar gösterse de, genelde Muğla mutfağı ile aynıdır Akyaka Gökova mutfağı. Sağlıklı ve zeytinyağlı yemeklerin ağırlıkta olduğu bir mutfaktır. Doğa da yetişen her türlü sebzeyi kullanmayı başarmışlardır yöre insanları. Ege mutfağının genel özelliklerini görmek mümkündür Akyaka Gökova mutfağı’nda.

Muğla mutfağında kullanılan yabani otlar genellikle kavrularak yenir. Çoğu zaman bunların bu otların çoğu bir arada kavrulur. Bu tür yemekler genel olarak ‘ot kavurması’ olarak adlandırılır. Turp otu, tekesakalı, tereotu, devetabanı, ebegümeci, kuzukulağı, ballık gibi bitkiler kavurmanın dışında da değişik biçimlerde tüketilir. Sebze yemeklerinin başında bamya, börülce, karnıkara, nohut ve fasulye gelir. Bunlar genellikle zeytinyağlı olarak tüketilir. Bölge mutfağında yaygın olarak kullanılan sebzelerden biri patlıcan, diğeri de de bakladır. Öyle ki çiçek açmadan toplanan baklanın yapraklarından dahi salata yapılır.

Karides kokteyl, terbiyeli ahtapot, kılıç marin, ızgara lagos yörede en çok tüketilen deniz ürünlerinin başında gelir.

Yazıyı kısalt...

Akyaka Gökova Otelleri

Akyaka Gökova yakınında 2 adet otel bulundu.

 
İrem Apart
 • Apart Otel
 •  

İrem Apart ( 23 km )

Kemeraltı Mah. 155 Sok. No:33 48700 Marmaris Merkez / Marmaris / Muğla Denize sadece 200 metre mesafede bulunan İrem Apart'ta konaklarken, Marmaris'in merkezinde olmanın tüm enerjisini hissedeceksiniz.
 • %87
 • 47 kullanıcı oy vermiş
 • 87 puan
 • "Çok Güzel" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

30

.00 TL

Oda
 
İrem Apart30,002339887
Sirius Hotel
 • Otel
 •  

Sirius Hotel ( 37 km )

Gülpınar Mahallesi Tufan Caddesi No:85 Dalyan / Ortaca / Muğla Türkiye Dalyan'da göl kenarında, ağaçların gölgesi altında, doğal kaplıcaların karşısında, 12 odalı bir aile oteldir Sirius
 • %85
 • 8 kullanıcı oy vermiş
 • 85 puan
 • "Çok Güzel" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

75

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Sirius Hotel75,003650985
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Çevrede Neler Var

Gezilecek Yerler Azmak Nehri (1 km)
Gökova Körfezi (3 km)
Saklı Göl (10 km)
Cennet Adası (24 km)
Marmaris Kalesi (24 km)
Uzunyalı Plajı (24 km)
Ayın Koyu (24 km)
Abdi Reis Koyu (24 km)
Baca Mağarası (24 km)
Physkos Antik Kenti (25 km)

Ulaşım Dalaman Havalimanı (56 km)
Milas Bodrum Havalimanı (62 km)

Gece Hayatı Bodrum Barlar Sokağı (80 km)

Yakınındaki Oteller
 • İrem Apartİrem Apart
  Uzaklık:23 km
  • Dolu
  • Dolu
  • Dolu
  • Dolu
  • Boş
  •  47 yorum
  "Çok Güzel" 87 puan
   
Bölgede Son Rezervasyon