• Akçaabat Otelleri - Otel Fiyatları
 •  

Akçaabat Otelleri - Otel Fiyatları

Otelleri Göster >

Akçaabat

Trabzon’a bağlı olan yeşilin büyüsündeki Akçaabat, Doğu Karadeniz kıyılarındaki en güzel yerleşim yerlerinden biridir. Coğrafi olarak Karadeniz bölgesinin özelliklerini taşımasına rağmen, Akdeniz ikliminin özelliklerini taşır ve bu nedenle Akçaabat’ta narenciye ve zeytin yetişir. Kiliseleri, camileri, çeşmeleri ve yaşanmışlıklarla dolu tarihi evlerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de adım attığınız anda büyüler sizi bu cennet köşe.

Akçaabat sokaklarında yürürken her an sıcakkanlı Karadeniz insanının misafirperverliği ile karşılaşırsınız ve sizleri hiç çekinmeden bahçelerine, evlerine buyur ederler. Büyük şehirlerde yan komşunuzu tanımazken, selam vermeden geçen insanlar arasında bir yerlere yetişmeye çalışırken fark etmezsiniz herkesin ne kadar yalnız ve aceleci olduğunu çünkü sizde onlar gibi yaşayıp gidersiniz. Akçaabat’ta bu güzel insanların sevgi dolu davetlerini gördükçe önce şaşırır, sonra mutlu olursunuz ve içinizin sıcacık olduğunu hissedersiniz. Akçaabat otellerinde konaklarken Karadeniz insanının sıcakkanlılığı ve misafirperverliği ile sık sık karşılaşmanın heyecanını yaşayacaksınız.

Akçaabat’ta Görülecek Yerler

Sera Gölü: Akçaabat’ın güzelliğine güzellik, rengine renk katan bir yerdir Sera Gölü. Yeşilin binbir tonunun çevrelediği, doğal bir çekiciliğe sahip olan göl, 4 kilometre uzunluğundadır ve bir heyelan set gölü özelliğini taşır. Her mevsim farklı renklere bürünen ve bambaşka güzellikler sunan Sera Gölü, Sümela’dan sonra en önemli turizm bölgesi olarak gösteriliyor.

Orta Mahalle: Akçaabat’ın incisi olarak bilinir her köşesi tarih kokan Orta Mahalle. 19 yy. Osmanlı Dönemi sivil mimari örnekleri sokakları, merdivenleri, çeşmeleri ve duvarları ile tarihi karakterlerini günümüze en güzel şekilde aktarabilmiş nadir yerleşim yerlerinden biridir. 80 – 120 yıllık evler yaşanmışlıklarla doludur ve her evin hikayesini öğrenme isteğine kapılırsınız sokaklarda dolaşırken. ST. Michael Kilisesi ve Şapel burada yer alır. Orta Mahalle Camisi girişindeki avlu ve yanı başındaki kahvehanesiyle alanın merkezi ve görmeye gelenlerin uğrak yeri olmuştur.

Sümela Manastırı: Trabzon – Maçka’da bulunur mimarisi ve tarihi ile nefes kesen Sümela Manastırı. Geniş bir alana yayılan manastırın bölümleri arasında mutfak, öğrenci odaları, kütüphane ve kutsal ayazma yer alır. Kesin olarak bilinmemekle birlikte M.S. 375 – 395 yılları arasında yapıldığı düşünülmektedir. Hem yeşilin tadını çıkarmak hem de bu tarihi ve mistik yerin güzelliğine yakından şahit olmak istiyorsanız, Akçaabat tatilinizde Sümela Manastırı’nı ziyaret etmeden dönmeyin.

Kızlar Manastırı, Çal Mağarası, Şekersu Yaylası, Trabzon Müzesi, Haldizen Yaylası, Trabzon Kalesi, Kaymaklı Manastırı görülecek yerlerin başında gelir. Akçaabat otellerinde konaklarken tüm bu tarihi ve doğal güzelliklere yakın olmanın keyfini çıkaracaksınız.

Akçaabat’ta Yapmadan Gelme

Yamaç Paraşütü: Akçaabat’ın yeşillikler içindeki doğasına ve tarihi güzelliklerine daha yakından şahit olmak ve temiz havasını iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız yamaç paraşütü en güzel seçeneklerden biridir. Tatilinize renk katmak, doğa ile iç içe olmak, özgürlüğü hissetmek, maviye, yeşile doya doya bakmak ve sıfırlanmak istiyorsanız yamaç paraşütü yapmayı deneyin.

Jeep Safari: Tatilinize biraz adrenalin, biraz da eğlence katmak istiyorsanız doğa ile iç içe olabileceğinizi jeep safari turu en güzel seçeneklerden biri olabilir sizin için. Akçaabat – Düzköy – Kayabaşı Yaylası parkuru jeep safari için uygun koşullar sunar. Yeşilin gölgesindeki doğanın içinde kendinizi kaybetmek ve kendinizi bulmak istiyorsanız jeep safari turuna katılmayı deneyin.

Akçaabat’ta Yemeden Dönme

Çok renkli ve zengin bir mutfağı vardır Akçaabat – Trabzon’un. Özellikle hamsi ve karalahana sofraların vazgeçilmezi, baş tacıdır. Hamsi denince akla Trabzon, Trabzon deyince de akla hamsi gelir.

Leziz yemeklerin sofraları süslediği Akçaabat – Trabzon mutfağına ait özel tatlar arasında; hamsili pide, hohollu pide, pazı burmalısı, hamsili pilav, kuymak, su böreği, yufka tatlısı, laz böreği, gulya, Hamsiköy sütlacı, zumur, hoşmeli, tomara kaygana, hamsi pilaki, sütlü kabak ve hamsi çıtlaması gelir. Ziyaret edilenler arasında en çok tercih edilen Akçaabat köftesi’nin ünü ise Trabzon sınırlarını aşmıştır.

Yazıyı kısalt...

Akçaabat Otelleri

Akçaabat yakınında 1 adet otel bulundu.

 
Gobleç Otel
 • Otel
 •  

Gobleç Otel ( 76 km )

Uzungöl / Çaykara / Trabzon Türkiye Gobleç Otel, Trabzon’un eşsiz havasında sessizlik ve doğa içerisinde tatil yapmak isteyen her konuğunu ağırlamak
 • %98
 • 12 kullanıcı oy vermiş
 • 98 puan
 • "Muhteşem" 
 •  
Bu tesise son rezervasyon birkaç ay önce gerçekleştirildi.
Kişi Başı

En
uygun

65

.00 TL

Oda-Kahvaltı
 
Gobleç Otel65,007603798
 

Lokasyon ya da otel adı ile arama yap.

 
 
 
Yakınındaki Oteller
 • Gobleç OtelGobleç Otel
  Uzaklık:76 km
  • Dolu
  • Dolu
  • Dolu
  • Dolu
  • Dolu
  •  12 yorum
  "Muhteşem" 98 puan